GABRYSIA BARCZAK

Gabrysia ma 3 lata. W pierwszej dobie życia dostała wylewu krwi do mózgu, z nieznanej do dzisiaj przyczyny. Urodzona była o czasie, z wagą 3900g, ciąża i poród (siłami natury) bez powikłań.
Na dzień dzisiejszy Gabrysia ma stwierdzone porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną oraz małogłowie. Jest dzieckiem leżącym, stale rehabilitowanym. Od maja zeszłego roku rehabilitujemy ją również metodą Medek w Londynie.

Dzięki temu, powoli udaje nam się ją utrzymać w pozycji siedzącej, samodzielnie bez naszej pomocy, na kilkadziesiąt sekund. Gabrysia jest wstanie utrzymać się na swoich nogach w pozycji stojącej z asekuracją. Są to początki,ale widzimy efekty. Oprócz tej metody Gabrysia jeździ również na inne turnusy rehabilitacyjne. Staramy się ,aby miała regularne turnusy (na ten rok mniej-więcej co 2 miesiące). Na co dzień w domu Gabrysia ma ćwiczenia Medek, Bobathy oraz zajęcia typu integracja sensoryczna, logopeda, pedagog.

Rodzicom udało się zorganizować pomoc dla Gabrysi i zakupić pionizator, specjalny wózek, lecz teraz musimy postarać się wszyscy o zakup specjalnej wanny z hydromasażem, aby codzienna pielęgnacja była również dla dziecka łatwiejsza (poprzez podniesienie wanny specjalnym podnośnikiem). Wanna dla Gabrysi przynosić będzie dodatkowe korzyści w postaci hydromasażu całego ciała.

„Leczymy padaczkę Gabrysi olejkiem z marihuany, robimy również badania metaboliczne, genetyczne,  konsultacje z dietetykiem, chodzimy na rehabilitację oraz korzystamy z turnusów rehabilitacyjnych, wszystko to jest bardzo kosztowne, lecz chcemy jak najbardziej pomóc małej Gabrysi w leczeniu ” – mówi mama dziewczynki. W całej tej walce dziewczynka jest radosnym i uśmiechniętym dzieckiem.

Apelujemy o wsparcie i wpłacanie darowizn, na rzecz małej Gabrysi. Prosimy przyłączcie się jak najszybciej do pomocy! Wierzymy, że Gabrysia osiągnie w przyszłości samodzielność.

🙂   Do tej pory udało się   🙂

  • przekazać paczuchę urodzinową z kosmetykami, zabawkami, ubrankami, środkami czystości, art. higienicznymi, syropkami na odporność, książeczkami, luty
  • wpłacić środki finansowe na leczenie, luty
  • przekazać paczkę mikołajkowo-świąteczną z zabawkami, słodyczami, kosmetykami, artykułami spożywczymi, książeczkami, środkami czystości, listopad 
  • wpłacić fundusze na leczenie, lipiec
  • przekazać prezent na „dzień dziecka” w formie paczki: art. spożywczych, art. piśmienniczych, zabawek, słodyczy, książeczek, art. higienicznych, maj
  • przekazać środki finansowe na leczenie, maj
  • przekazać paczkę ze słodyczami, art. spożywczymi, art. papierniczymi, zabawkami, art. higienicznymi, art. dziecięcymi, ubrankami, książeczkami, kwiecień