GABRYSIA GRONO

Aktualizacja z dnia 09.04.2019r – Rok temu, również dzięki ofiarności Naszych Sponsorów Gabrysia w Klinice w Rzymie przeszła skomplikowaną operację serduszka.

Operacja przebiegła pomyślnie, z czego bardzo się cieszymy. Pod koniec lutego 2019 Gabrysia była na konsultacji kardiologicznej i badaniach w Rzymie. Dziewczynka ma niedomykalność zastawki płucnej, uwidoczniony przerost prawej komory, a rytm serca nie jest idealny.

Za pół roku Gabrysię czeka kolejny wyjazd do Rzymu na badania. W Polsce , pediatra zlecił również badania, które potwierdziły, iż Gabrysia ma niską odporność i anemię. Serduszko musi być regularnie kontrolowane, wskazane są również intensywne terapie z Neurologopedą, aby Gabrysia zaczęła jeść stałe pokarmy. Trzymajcie kciuki za Gabrysię, za wyniki badań. 

„Prosimy o modlitwę , aby to serduszko – biło zdrowym rytmem” – rodzice.

Dlatego też, apelujemy do Państwa o pomoc i wpłacanie darowizn na rzecz małej Gabusi. Przyłączcie się jak najszybciej do pomocy.


„Serce, zdrowe serce… tego pragniemy dla Gabrysi! Gdy dowiedzieliśmy się, że jedna z córek będzie miała Fallota, świat przestał istnieć, zaczęła się walka…  walka o nasze najmniejsze serduszko. Ta walka trwa do dziś, a nadzieją dla Gabrysi jest operacja w Rzymie” – mówią rodzice dziewczynki.

Serduszko 19-miesięcznej Gabrysi jest bardzo chore. Dziewczynka urodziła się z wadą serca Tetralogia Fallota z ciąży bliźniaczej jako wcześniak, w stanie krytycznym, ważąc zaledwie 1260 g. Tetralogia Fallota (TOF) jest to złożona wada serca, która jest przyczyną stałego niedotlenienia organizmu. 

Gabrysia ma skrajną wersję Fallota: niedorozwój pnia płucnego i tętnic płucnych, prawostronny łuk aorty, dodatkowa żyła główna lewostronna uchodząca do zatoki wieńcowej, odejście gałęzi międzykomorowej przedniej do prawej tętnicy wieńcowej oraz odaortalne naczynia krążenia obocznego MAPCA’s.

Gdy Gabrysia się urodziła, lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie. Jej funkcje życiowe podtrzymywały maszyny i silne leki. W pierwszych tygodniach życia przeszła operację zespolenia centralnego, dzięki któremu udało się jej przeżyć,natlenienie z krytycznych 50% zwiększyło się do 70%.

Gabrysia wróciła po raz pierwszy do domu mając 4 miesiące, poznała swoją siostrę Zuzię, która cały czas na nią czekała… Kolejna operacja, zespolenie lewostronne, w wieku 12 miesięcy podniosła natlenienie zaledwie o 10%, ale to wciąż za mało. Mimo dwóch operacji wady nie zostały skorygowane. W wyniku komplikacji pooperacyjnych Gabrysia miała porażony fałd głosowy, pojawiły się problemy z jedzeniem i konieczne było założenie sondy. Ponadto zdiagnozowano u niej zmiany zakrzepowe żył udowych i biodrowych oraz obniżone napięcie mięśniowe.

Dziewczynka zmaga się również z zaburzeniami żywienia, jest pod stałą opieka gastrologa, ma problemy metaboliczne. Wymaga częstych wizyt u specjalistów i rehabilitacji, terapii neurologopedycznych.​​

Operacje, które dotychczas przeszła Gabrysia, ratowały jej życie, nie były jednak właściwą korektą wady jej serca. Według lekarzy w Polsce dziewczynka ma zbyt wąskie tętnice, żeby podjąć się operacji.

Wadę serca, taką jak ma Gabrysia, można zoperować jednoetapowo we Włoszech. Rodzicom, którzy obserwują regres wszystkiego, co udało się osiągnąć Gabrysi systematyczną i trudną rehabilitacją po każdej operacji,  bardzo zależy na tym, aby korektę wady serca wykonać podczas jednej operacji.

Gabrysia wróciła z kontroli kardiologicznej w Rzymie. Miała wykonane badanie echo, ekg, założony holter i odbyła kilka specjalistycznych konsultacji. Niestety, leczenie farmakologiczne rytmu serca nie przyniosło zmian. Serce zaczyna swój rytm za nisko. Badanie echo wykazało niewielką niedomykalność zastawki płucnej, która musi być kontrolowana. Zastawka oczywiście jest u Gabrysi ale  została uratowana podczas operacji. Rodzice muszą systematycznie badać serduszko i jego rytm. Stan kliniczny małej pacjentki jest zadowalający. Gabrysia wraz z rodzicami wróciła bez leków do domku.

„Po wszystkich konsultacjach, musimy zająć się rehabilitacją psycho-ruchową Gabrysi, która jeszcze nie chodzi i koniecznie terapią żywienia. Czeka nas również poważny zabieg stomatologiczny” – rodzice.

 

 …Dlatego też, Prosimy o każdą pomoc , o każdą złotówkę!!!

Apelujemy o wsparcie i wpłacanie darowizn, na rzecz małej Gabrysi.  Prosimy przyłączcie się Państwo jak najszybciej do pomocy!!!

🙂   Do tej pory udało się   🙂

 • przekazać paczkę mikołajkowo-świąteczną z zabawkami, słodyczami, artykułami spożywczymi, ubrankami, kocykami, środkami czystości, książeczkami, grą, puzzlami, listopad
 • przekazać paczkę urodzinową z artykułami spożywczymi, zabawkami, książeczką, grą, wrzesień
 • przekazać środki finansowe na leczenie, czerwiec
 • wpłacić kolejne fundusze na leczenie serduszka we Włoszech, czerwiec
 • przekazać środki finansowe na leczenie we Włoszech, czerwiec
 • przelać kolejne fundusze na operację, czerwiec
 • wpłacić kolejne środki finansowe na operację serduszka, maj
 • przekazać prezent na „dzień dziecka” w formie paczki: art. spożywczych, art. niemowlęcych, zabawek, słodyczy,art. higienicznych, maj
 • wpłacić kolejne fundusze na operację serduszka, maj
 • przekazać środki finansowe na operację serduszka, maj
 • wpłacić środki finansowe na operację serduszka, kwiecień
 • przekazać paczkę ze słodyczami, art. spożywczymi, zabawkami, art. niemowlęcymi, artykułami piśmienniczymi, kwiecień