LAURA GÓRSKA

Aktualizacja z dnia 16.04.2019r – Witamy, chcielibyśmy serdecznie Państwa poprosić o pomoc w uzbieraniu środków na badania genetyczne z krwi dla dzielnej Laury CGh mikro macierzy. Koszt badań to 1680 złotych, może to da rodzicom odpowiedź dlaczego Laura ma regres.

” Obecnie za miesiąc będziemy mieli skierowanie na badania. Nasz neurolog twierdzi, że być może to drgawki gorączkowe ale przy nagrzaniu ciała np. słońca, przegrzanie przy 37.1 były ataki.  Więc dalej walczymy żeby poznać co i z czym mamy do czynienia.

 

 

Dlatego też, apelujemy do Państwa o pomoc i wpłacanie darowizn na rzecz Laury. Przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!! 


Laura urodziła się 12.07.2011r z ciąży donoszonej, zdrowej. Rozwijała się książkowo według wieku.
Gdy dziewczynka skończyła 19 miesięcy pierwszy raz zachorowała na anginę, po zakończonym leczeniu pojawiły się pierwsze napady drgawek z utratą przytomności i zesztywnieniem całego ciała, w trakcie narastania gorączek powyżej 37st.c. Od tego momentu Laura bardzo często trafiała do szpitala z powodu infekcji górnych dróg oddechowych.

W grudniu 2014r. znów szpital, napad drgawek, po dwóch dniach rozwinął się u Laury nieżyt żołądkowo-jelitowy. Drgawki pojawiły się przy każdej nawet najmniejszej infekcji. Dziewczynka miewa ataki padaczkowe, przez co cofa się w rozwoju ma trudności w szkole, gdyż w pierwszej klasie potrafiła pisać i czytać, teraz w drugiej klasie z powodu drgawek i padaczki nie potrafi przypomnieć sobie literek, ma trudności w pisaniu, gdyż rączka po atakach bardzo się trzęsie. Rodzice Laury bardzo starają się jej pomagać, przypominając i ćwicząc z dzieckiem, jak również nauczyciele, pedagodzy z poradni św. Antoniego w Poznaniu, mimo choroby dziewczynka bardzo się stara, by nadążyć za dziećmi w swoim wieku.
Laura kocha konie, jak tylko to możliwe odwiedza je w stajni, to pozwala 7 letniemu dziecku zapomnieć o chorobie i problemach z tym związanym.

Laura uczęszcza na rehabilitację, jest pod stałą opieką specjalistów takich jak Neurolog, nefrolog, pulmonolog.  Dziewczynka przyjmuje leki na stałe, które są bardzo kosztowne. Często choruje na zakażenie układu moczowego oraz na ostre zapalenie odmiedniczkowe nerek. Dziewczynka ma alergie pokarmowe i atopowe zapalenie skóry.
Jej układ immunologiczny jest bardzo słaby, brak odporności powoduje, iż Laura łapie nawet najmniejszą infekcję, której towarzyszą drgawki i napady padaczki. Lekarze podejrzewają u niej Zespół Draveta.

 Laura musi poddać się badaniom genetycznym w kierunku Dravet oraz innym odmianom padaczki (panel NGS GEN66B), badanie to obejmuje 49 genów związanych ze szczególnie ciężkimi postaciami padaczki wczesnoniemowlęcej. Badania genetyczne są bardzo kosztowne do tego dochodzą jeszcze wizyty u specjalistów, kosztowne leki, badania oraz rehabilitacja. Rodziców nie stać na ich pokrycie a dziewczynka ma jeszcze rodzeństwo.

Dlatego też, apelujemy do Państwa o wsparcie i wpłacanie darowizn, na rzecz małej Laury. Prosimy przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!!

🙂 Do tej pory udało się 🙂

  • opłacić leki, luty
  • przekazać paczkę mikołajkowo-świąteczną z plecakiem, ubrankami, artykułami spożywczymi, słodyczami, art. higienicznymi, książeczkami, grami, zabawkami, kosmetykami, grudzień
  • zakupić leki przeciwpadaczkowe, listopad
  • opłacić badania genetyczne, październik
  • przekazać bon podarunkowy na obuwie, wrzesień