OLIWIA JAKIMOWICZ

Aktualizacja z dnia 9.04.2019r – Kochani, Oliweczka czuje się dobrze i jak zawsze jest uśmiechnięta. Oliwka urodziła się z rzadką chorobą , tzw. łamliwością kości.

W lutym dzięki Wam, kochani pomagacze:)  zakupiliśmy Oliwce specjalny wózek z amortyzatorami, w którym bezpiecznie można ją wozić na spacery.

Oliweczce potrzebne są środki na rehabilitację , dajcie czadu i pomóżcie.

Dlatego też, apelujemy do Państwa o pomoc i wpłacanie darowizn na rzecz małej Oliwki. Przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!!

U Oliwki urodzonej 24.10.2017 roku, zdiagnozowano Wrodzoną Łamliwość Kości.

Niezmiernie rzadką, genetyczną chorobę. Cechuje ją nadmierna kruchość kości, powodująca wielką łatwość powstawania złamań, nawet samoistnych podczas snu czy machania rączkami.

Złamania prawie zawsze zrastają się krzywo, a kości szczególnie rąk i nóg są zawsze krótsze. Choroba jest nieuleczalna. Można tylko pomóc Oliwce żyć.

„Oliwka jeszcze przed urodzeniem miała liczne złamania obu nóżek, obu rączek, żeber, obojczyków oraz innych kości.
Złamania zrosły się, jednak zrosły się krzywo. Nie ma jeszcze leku, który „naprawi” gen i kości, które przestaną się łamać” – mówi mama Oliwki.
Trzymiesięczna Oliwka regularnie podróżuje do Łodzi, gdzie w Klinice przyjmuje lek, mający
za zadanie poprawić jakość kości, jakość jej życia.
Pomimo to, każdy ruch może być dla niej niebezpieczny, dlatego pielęgnacja Oliwki jest bardzo trudna i wymagająca.
Mimo choroby, Oliwia jest wesołym i pogodnym dzieckiem. Jak każdy niemowlak lubi się przytulać i przebywać
w towarzystwie innych osób. Lubi słuchać piosenek śpiewanych przez pięcioletnią siostrę – Zuzię.

Jest nadzieja, że leczenie i już rozpoczęta rehabilitacja pozwolą jej w przyszłości być samodzielną dziewczynką, poruszającą się bez wózka inwalidzkiego.

Niestety, Oliwka wymaga systematycznej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia (w tym chirurgii ortopedycznej). Dziewczynkę czeka również operacja wszczepiania prętów, lecz na to potrzeba czasu, gdyż Oliwka musi osiągnąć wiek ok.2 lat.

” W Polsce jest niewielu specjalistów w zakresie jej choroby, dlatego zmuszeni jesteśmy do korzystania z rehabilitacji prywatnie. Nasza obecna sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie wszystkich kosztów rehabilitacji. Dlatego prosimy,
pomóżcie nam Państwo postawić Oliwkę na nogi” – mówi mama Oliwci.

Dlatego też, apelujemy o wsparcie i wpłacanie darowizn, na rzecz małej Oliwii. Prosimy przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!!

🙂   Do tej pory udało się   🙂

• zakupić wózek z amortyzatorami jane crosswalk s90 crater, luty
  • wpłacić fundusze na leczenie, grudzień
  • przekazać paczuchę mikołajkowo – świąteczną z artykułami spożywczymi, artykułami higienicznymi, środkami czystości, kosmetykami, ubrankami, zabawkami, słodyczami, książeczkami, listopad