Sebastian Malinowski

„...W oczekiwaniu na dziecko snujemy plany i marzenia jednak los nam czasem okrutnie je zmienia. Tak zmienił życie naszego syna Sebastiana. Przyszła na świat mała kruszyna- 850 gram wagi” -mówi mama Sebastiana.

Po operacji serca przeszedł jeszcze sepsę. Co było tragiczne w skutkach, paraliż wszystkich kończyn czyli mózgowe porażenie dziecięce – na tę chorobę nie ma środka farmakologicznego.

Teraz Sebuś ma już 16 lat i nie dane mu było przeżyć szczęśliwego dzieciństwa tylko ćwiczenia.. rehabilitacja.. i tak bez przerwy.

Codzienna walka o lepszy rozwój –ale tylko intensywna rehabilitacja minimalizuje skutki choroby. Dzięki temu z kruszyny wyrósł duży pogodny, kontaktowy chłopiec, który rozwija się dużo lepiej od diagnozy lekarzy chociaż dalej samodzielnie nie chodzi.

Ogromnym kosztem jest sprzęt medyczny a także codzienna rehabilitacja.

Dzięki Państwa ogromnemu zaangażowaniu i hojnemu sercu udało się zakupić komunikator GoTalk 9+ lite, specjalistyczny wózek inwalidzki oraz specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne dla Sebastianka. Serdecznie dziękujemy za pomoc:)

Miesięczny Turnus Rehabilitacyjny, gdzie odbywają się zajęcia od poniedziałku do soboty, trwające 6 godzin dziennie – specjalistycznie dobrane do potrzeb Chłopca.

Między innymi ćwiczenia w kombinezonie, masaż terapeutyczny
UBSB ( ćwiczenia w urządzeniu do bocznej stabilizacji bioder)
UGUL ( ćwiczenia w gabinecie usprawniania medycznego)
buty wibrostymulacyjne,
okłady żelowe,
pionizator,
multiterapia: elektrostymulacja, laseroterapia, elektroterapia: TENS, Diadynamic, Jonoforeza, Interdyn,
kinesiotaping,
terapia ręki,
platforma stabilometryczna,
zajęcia plastyczne,
Biofeedback,
Reamed M- urządzenie do rehabilitacji narządu ruchu,

Sebastian wraz ze swoją mamą wyrusza do Ośrodka dwa razy w roku! Pobyt miesięczny na turnusie rehabilitacyjnym to ogromne koszta około 17 tysięcy złotych. Przez lekarzy zalecany, co podwaja koszty leczenia.!

DLATEGO TEŻ, APELUJEMY DO PAŃSTWA O POMOC I WPŁACANIE DAROWIZN NA RZECZ SEBASTIANA. PROSIMY PRZYŁĄCZCIE SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ DO POMOCY!!!

🙂   Do tej pory udało się   🙂

• przekazać paczkę urodzinową z art. spożywczymi, art. higienicznymi, środkami czystości, odzieżą, kosmetykami, art. papierniczymi, puzzlami, zabawką, lipiec
  • opłacić turnus rehabilitacyjny, luty
  • zakupić niezbędny Komunikator GoTalk 9+ lite, grudzień