Artur Sasinowski

Województwo : Pomorskie
Urodzony: 10.06.2007 rok
Diagnoz : Wrodzona wada kończyny dolnej prawej: niedorozwój stawu biodrowego, niedorozwój i skrócenie kości udowej, brak kości strzałkowej, stan po zabiegu odtwórczym stawu biodrowego, kolanowego i skokowego
Cel zbiórki : Zbiórka pomyślnie zakończona 27.05.2020 roku.

,,Od dnia, w którym się urodził, wciąż słuchaliśmy o amputacji. Traciliśmy nadzieję setki razy – aż do chwili, kiedy poznaliśmy lekarza, który dał nam szansę. Artur Sasinowski, urodził się 10 czerwca 2007 roku w Tczewie z wrodzoną wadą układu kostnego – PFFD (wrodzony niedorozwój kości udowej) Obecnie jego prawa nóżka jest krótsza o ok. 18 cm od lewej i nie rozwija się prawidłowo. Różnica ta będzie się zwiększała w miarę wzrostu. Chcielibyśmy, aby Artur, tak jak jego rówieśnicy mógł biegać, grać w piłkę, jeździć na rowerze... Prawe biodro synka nie wykształciło się prawidłowo, prawa nóżka jest znacznie krótsza od lewej. Kiedy słyszałam te słowa od lekarza, nie wierzyłam. Uwierzyłam dopiero w momencie, w którym stanęłam nad łóżeczkiem Artura i zobaczyłam jego nóżki na własne oczy. Najtrudniejsza była bezradność – nikt w tamtej chwili nie potrafił wytłumaczyć nam, z jaką wadą mamy do czynienia. Nie wiedzieliśmy, co robić, żeby pomóc Arturkowi. Zjechaliśmy całą Polskę w poszukiwaniu ratunku. Amputacja – tyle słyszeliśmy od większości lekarzy. Obcięta nóżka już nigdy nie odrośnie – to wyrok na całe życie. Nie dopuszczaliśmy do siebie myśli, że moglibyśmy się na to zgodzić. Wierzyliśmy, że medycyna odnajdzie sposób, aby w przyszłości Artur mógł chodzić. Jak mogliśmy kilkumiesięcznemu dziecku odebrać szansę na zdrowie?Przez 6 lat odbierano nam nadzieję. Po tym czasie po raz pierwszy nam ją dano. W Polsce, ani w Europie nie ma nikogo, kto mógłby pomóc Arturowi. W Stanach Zjednoczonych jest jednak lekarz, który będzie w stanie to zrobić. Wreszcie zalałam się łzami wzruszenia, a nie łzami bezradności. Przesłaliśmy wszystkie dokumenty do kliniki i niemal natychmiastowo otrzymaliśmy odpowiedź. Doktor odpisał, żebyśmy przyjeżdżali, że Artur stanie na tę nogę. Razem z kwalifikacją przyszedł kosztorys – olbrzymia kwota za operację. Pół roku staraliśmy się o sfinansowanie jej kosztów i leczenia przez NFZ i udało się! W lutym 2014 roku, po 6 latach (!) Artur przeszedł operację rekonstrukcji stawu biodrowego, kolanowego i skokowego.Niesamowity ból, potok łez, gdy tylko środki bólowe przestawały działać. Ze łzami, za ból i cierpienie Artur oskarżał mnie – „Dlaczego na to pozwoliłaś?” Pękało mi serce, ale była też świadomość, że Artur postawi pierwszy krok, że zamiast proponowanych przez polskich lekarzy protez, pojawi się w przyszłości wydłużona nóżka. Po dwóch latach musieliśmy wrócić do doktora Paleya. Spędziliśmy tam 7 długich miesięcy – pełnych bólu i tęsknoty za domem. W tym czasie nóżka Artura została wydłużona o 8 centymetrów! Wiara w dzień, w którym w miejsce protezy kiedyś pojawi się wydłużona i zdrowa nóżka, daje nam sił do dalszej walki. Lekarze nie zawsze mają rację. To my, rodzice, musimy dokonać wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą przyszłość dla dzieci, dokonując najlepszych wyborów. Kilka lat temu nie pozwoliliśmy amputować nóżki Artura. Dzisiaj za nami kolejny krok w naszej walce – drugi etap wydłużanie kości udowej. W ten sposób noga Artura została wydłużona o 5 cm. Dzięki temu będzie mógł chodzić bez protezy! Niestety – tym razem nie mieliśmy szans na refundację. Jedynym lekarzem, któremu ufamy jest dr Dr Paley, i to w jego ręce oddaliśmy naszego syna . Pod koniec sierpnia 2020 roku dzięki zbiórkom środków finansowych Artur przeszedł operację , a kilka dni później rozpoczął wydłużanie kości udowej i rehabilitację . Wszystko obyło się bez komplikacji. Po dwóch tygodniach od wydłużania na kontroli wydłużania padła dobra wiadomość - udało się wydłużyć nóżkę o kolejny centymetr, niestety w kolanie robiły się przykurcze, dlatego Artur musi nosić ortezę usztywniającą, żeby kolano Artura było przez cały czas proste, od dzisiaj ortezę ściągamy tylko do ćwiczeń .Artur codziennie ćwiczy, aby uzyskać pełen wyprost w kolanie, bywa różnie, ale ćwiczenia wykonywane kilka razy dziennie dają efekty 😉 Małymi kroczkami do przodu... 1.XI kolejna dobra informacja- nóżka wydłużyła się o 2,2 cm. Niestety wciąż walczymy z przykurczem w kolanie, jeżeli nie będzie poprawy będziemy musieli zwolnić wydłużanie, a tego chcemy uniknąć, więc będziemy ćwiczyć jeszcze intensywniej . Na dzień dzisiejszy Artura kość została wydłużona o 3 cm i niestety, ale na tym kończymy ten etap wydłużania, kolano Artura nie pozwala nam na kontynuację. Jeszcze przez jakiś czas Artur będzie codziennie rehabilitowany i będziemy mogli wrócić do domu. Ponownie zobaczymy się z doktorem Paley'em w grudniu i zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja. Prawdopodobnie za rok będziemy wydłużać nogę Artura o kolejne 5 cm." Trzymamy kciuki za dalsze leczenie Artura.

Rok 2020:
  • przekazać środki finansowe na operację wydłużenia krótszej nóżki.(luty)
  • przekazać część funduszy na operację wydłużenia nóżki w Dr Paley Instytut (marzec)
  • przekazać część środków finansowych na operację swojej nóżki w Dr Paley Institute (kwiecień)

• Rok 2019:
  • wpłacić środki na leczenie (styczeń)
  • przekazać paczkę urodzinową (czerwiec)

• Rok 2018:
  • przekazać paczuchę świąteczną (grudzień)

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.