Dominik JędrykaWojewództwo: Śląskie
Urodzona: 11.03.2009 rok
Diagnoza: Cukrzyca typu 1
Cel zbiórki: finansowanie bieżących wydatków (około 1000 zł na miesiąc): Insulina Apidra i Abasaglar, Lancety, Paski testowe Contour Plus, Glukoza, Witamina D3, Bandaże, Plastry wodoodporne, Maść Diabetegen ( na leczenie miejsc po wkłuciach ), Areozole do usuwania plastrów, Sensory Dexcom G6 ( 3-4 na miesiąc ), Transmiter Dexcom G6 ( co 3 miesiące ), Zestawy infuzyjne Medtronic Quick Set 6-60, Pojemniki na insulinę.

Dominik to radosny, pełen energii 11-latek. Bardzo lubi jeździć na rowerze, grać w gry komputerowe i podróżować. Mimo, że choroba zaskoczyła nas znienacka, znosi ją bardzo dzielnie i każdego dnia stara się żyć tak jak jego zdrowi koledzy. Dominik szybko tracił na wadze czuł się słaby, dużo pił. 2 czerwca trafiliśmy na OIOM Katowickiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II. Przez bardzo wysoki poziom cukru organizm się zakwasił, zaczęła się walka o jego życie. Pierwsze dni spędziliśmy pod zamkniętymi drzwiami OIOM-u modląc się. Po wstępnych badaniach dowiedzieliśmy się kim jest nasz przeciwnik – diagnoza brzmiała cukrzyca typu 1. Po kilku dobach spędzonych na szpitalnym korytarzu stan Dominika się ustabilizował i zostaliśmy przeniesieni na oddział diabetologii, gdzie mogliśmy już razem uczyć się naszego życia od nowa. Cukrzyca to choroba autoimmunologiczna wyniszczająca komórki Beta trzustki, przez co gruczoł traci zdolność produkcji i wydzielania insuliny. Cukrzyca jest bardzo niebezpieczną chorobą jej następstwa powodują kalectwo a nawet śmierć. Życie z cukrzycą ma bardzo gorzki smak, smak igieł i bólu. Nasza codzienność to krzywa rysująca poziom cukru na wykresie. Dominik wymaga ciągłej kontroli i nadzoru, również w nocy. Jesteśmy na samym początku walki. Cukrzyca pozostanie z nami do końca jego życia, a pompa do której jest całodobowo podpięty na to życie pozwala. Celem naszej zbiórki jest comiesięczny kosztowny osprzęt do pompy dzięki której nasze dziecko żyje. WYDATKI MIESIĘCZNE: Insulina Apidra i Abasaglar, Lancety, Paski testowe Contour Plus, Glukoza, Witamina D3, Bandaże, Plastry wodoodporne, Maść Diabetegen ( na leczenie miejsc po wkłuciach ), Areozole do usuwania plastrów, Sensory Dexcom G6 ( 3-4 na miesiąc ), Transmiter Dexcom G6 ( co 3 miesiące ), Zestawy infuzyjne Medtronic Quick Set 6-60, Pojemniki na insulinę. Są to wydatki około 1000 zł miesięcznie. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom, dzięki którym na początku października 2020 roku zakupiliśmy chłopcu nową pompę infuzyjną , a także przekazaliśmy środki na bieżące leczenie i potrzeby.

Do tej pory udało się:

  Rok 2020:
 • przelać transzę pieniężną na zakup środków zaopatrzenia medycznego, insuliny, osprzętu do pompy, środków żywieniowych dla diabetyków i dalsze leczenie (grudzień)
 • przekazać środki finansowe na zakup leków, czujników oraz całego zaopatrzenia do pompy insulinowej(grudzień)
 • przekazać pieniążki na opłacenie dalszego leczenia, zakup leków i środków zaopatrzenia medycznego (listopad)
 • przekazać pieniążki na zakup wszystkich potrzebnych artykułów zaopatrzenia medycznego oraz dalsze leczenie (październik)
 • przekazać fundusze na dalsze leczenie, zakup leków oraz zaopatrzenia medycznego (październik)
 • wpłacić transzę fundszy na opłacenie swojego leczenia i zakup asortymentu medycznego(wrzesień)
 • przekazać kolejne środki finansowe na zakup całego zaopatrzenia środków medycznych oraz opłacenie dalszego swojego leczenia(wrzesień)
 • przekazać kolejną a zarazem ostatnią transzę funduszy na zakup pompy insulinowej, którą w całości opłaciliła Fundacja Koniczynka (wrzesień).
 • przekazać kolejną transzę funduszy na zakup kosztownej pompy insulinowej (wrzesień)
 • wpłacić kolejną transzę funduszy na zakup kosztownej pompy insulinowej (wrzesień)
 • przekazać kolejną transzę środków finansowych na zakup kosztownej pompy insulinowej (wrzesień)
 • przekazać część środków finansowych na zakup specjalistycznej pompy insulinowej (wrzesień)NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo strabag cez cez harpol juroszek sap

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P