Ewa Podsiadło

Województwo: Śląskie
Urodzona: 28.04.1946 rok
Diagnoza: Nieokreślony Zawał Mózgu, Nadciśnienie Tętnicze, Miażdżyca Tętnic Szyjnych, Hipertriglicerydemia, Stan po CABG, Stan po laminektomii i endoprotezoplastyce lewego stawu biodrowego.
Cel zbiórki: zebranie środków na opłacenie niezbędnej rehabilitacji ruchowej kończyn, pionizacji, zebranie środków na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego.

Pani Ewa jest mieszkanką Chorzowa. Jest wyjątkową osobą, która od kilkunastu lat pomimo wielu ciężkich schorzeń, pobytów w szpitalu i przebytych operacji działa w Fundacji pomagając zbierać środki na szeroko rozumiane leczenie Naszych Podopiecznych- dzieciakom na leczenie, sprzęt, operacje, opłacanie terapii. Teraz to Pani Ewa potrzebuje pomocy. Niespełna miesiąc temu przeszła zawał mózgu, później przebywała w Szpitalu w Mikołowie na oddziale rehabilitacji, od dwóch tygodni przebywa w domu, jednak potrzebuje ciągłości terapii, a to kosztuje. Z niskiej emerytury Pani Ewa nie jest w stanie jej opłacić. Ta wspaniała kobieta jest kimś więcej niż skromną wolontariuszką. Zawsze mogą na nią liczyć rodzice dzieciaków, jak również jest wsparciem i autorytetem dla Nas- wolontariuszek z Fundacji. To osoba pełna pasji i zainteresowań, bardzo dużo czytała, interesuje się sportem szczególnie piłką nożną. Przysłowie mówi, że dobro wraca ze zdwojoną siłą. Pragniemy, by Ewusia odzyskała pełnię sił, wierzymy, że z Państwa pomocą będzie mogła odzyskać sprawność, zarówno ruchową jak i wzrokową. Na opłacenie terapii potrzebne są środki, na leki również. Jak najszybsze podjęcie właściwej rehabilitacji po zawale mózgu jest gwarancją odzyskania sprawności. W wyniku udaru najczęściej pojawiają się takie objawy jak niedowład kończyny górnej lub dolnej, zaburzenia równowagi, a także zaburzenia motoryki. Rehabilitacja pomaga przywrócić właściwe funkcjonowanie mięśni i znacznie poprawia samopoczucie. Im wcześniej jest wdrożona, tym większa szansa na odzyskanie sprawności. Kiedy kończy się okres hospitalizacji, pacjent, który trafia do domu, ma za zadanie wykonywać określone ćwiczenia, dopasowane do jego obecnych możliwości. Ich celem jest m.in. przywrócenie elastyczności mięśni, przez co możliwe jest zredukowanie powstałych przykurczów i napięcia mięśniowego, a przez to zwiększenie ruchomości kończyn w stawach. Jeżeli chodzi o rehabilitację w domu, jej zasadniczą zaletą jest to, że chory może wykonywać ćwiczenia w miejscu, w którym czuje się pewnie i komfortowo. Wpływa to na pozytywny efekt. Jedną ze stosowanych metod jest kinezyterapia, czyli rehabilitacja ruchowa, która zwiększa siłę mięśniową i elastyczność tkanek, a także zmniejsza ból. Rehabilitacja wdrażana jest m.in. z zastosowaniem taśm rehabilitacyjnych o zróżnicowanym oporze czy też platform balansowych - do ćwiczeń siły i równowagi. Bardzo popularne jest także stosowanie w zaciszu domowym rotorów rehabilitacyjnych, które pozwalają na zwiększenie siły mięśniowej w kończynach dolnych i poprawiają krążenie krwi, co w znaczący sposób wpływa na przywrócenie elastyczności mięśni. Prosimy Państwa o pomoc.

Rok 2023:
  • opłacić miesięczne zajęcia rehabilitacyjne (listopad)
  • opłacić miesięczną rehabilitację neurologiczną (październik)
  • opłacić przedłużenie rehabilitacji turnusowej w Ustroniu (marzec)
  • opłacić 3 tygodniowy turnus rehabilitacyjny w ośrodku w Ustroniu (marzec)
  • opłacić rehabilitację ruchową (luty)

• Rok 2022:
  • opłacić komplet usług terapeutyczno-rehabilitacyjnych (grudzień)