Ines Holewa

Województwo: Śląskie
Urodzona: 17.07.2013 rok
Diagnoza: Cukrzyca typu 1
Cel zbiórki: zebranie brakującej kwoty 6800 zł na System pompy insulinowej MiniMed 780G/ nie jest objęty refundacją, a jego koszt to 23999 zł

10 maja 2022 roku trafiliśmy z Ines na SOR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia w Katowicach. Tam dowiedzieliśmy się od lekarzy, że podejrzewają Cukrzycę typu1. Oczywiście strach i niedowierzanie i nadzieja, że diagnoza będzie błędna. Ines przez cały ten czas czuła się dobrze pomimo cukrów dobijających do 500. Jeszcze tego samego dnia diagnoza się potwierdziła i zaczęła się walka o wyrównanie u Ines poziomu cukru, oraz zapadła decyzja o podpięciu pompy insulinowej. Na początku Ines nie rozumiała co się dzieje, ale podjęliśmy decyzję, że będziemy ją informować co się dzieje i jak będzie wyglądać jej życie zwłaszcza że miała już 9 lat. Spędziliśmy w szpitalu dziewięć długich dni na nauce oraz szkoleniach z pompy insulinowej. Po rozmowach z lekarzami oraz innymi rodzicami zauważyliśmy, że Ines od dawna miała objawy tej choroby. W krótkim czasie schudła prawie 7 kg, dużo piła oraz często spała w dzień. Musieliśmy nauczyć się wymieniać wkłucia, sensory, jak przeliczać jedzenie, nauka diety oraz zdrowego żywienia i odżywiania. Ines potrzebuje osprzętu, insuliny oraz nowej pompy, która ułatwi jej życie. To choroba która zostanie z nią do końca życia, jest nieuleczalna, nie ma magicznego leku, ale mamy nadzieję, że może kiedyś będzie lek który pomoże i ułatwi jeszcze bardziej jej życie. Prosimy o darowizny dla Ines. Kilka słów o tym systemie: System MiniMed™ 780G to najbardziej zaawansowany technologicznie system leczenia cukrzycy. Automatycznie dostosowuje podaż insuliny bazowej oraz koryguje wysokie wartości glikemii, przewiduje zapotrzebowanie na insulinę i dostosowuje jej podaż. Automatycznie koryguje wysokie wartości i pomaga zapobiegać epizodom hipoglikemii, automatycznie dostosowuje podaż insuliny do potrzeb, 288 razy w ciągu doby, automatycznie i z wyprzedzeniem koryguje wysokie wartości glikemii, podając małe dawki insuliny, a jednocześnie chroni przed hipoglikemią1,2. Celem jest jak najdłuższe utrzymywanie glikemii w zakresie docelowym. System ten pozwoli Ines na normalne życie.

• przekazać część środków na pompę insulinową (luty)
  • wpłacić środki pieniężne na zakup kosztownej specjalistycznej pompy insulinowej (styczeń)

• przekazać rękawiczki zimowe, plecak, piórnik i przybory szkolne, piśmiennicze, papierowe, zabawkę pasty do zębów kosmetyki art. dziecięce (marzec)
  • przekazać kolejny przelew pieniężny na zakup specjalistycznej pompy insulinowej (marzec)