Jagoda PiaskiewiczWojewództwo: wielkopolska
Ur. : 24.09.2004r
Diagnoza: Genetyczna choroba niedorozwoju gałek ocznych
Cel zbiórki : zebranie środków na specjalną lupę (koszt 4 tyś zł) oraz na tapczan i nowe biurko

Jagoda urodziła się w 2004 roku w Chodzieży. Wada wzroku towarzyszy jej od dnia narodzin do dnia dzisiejszego. Badania genetyczne wykazały, że Jagoda odziedziczyła chorobę po mamie, jak też jej młodszy brat Kamil. Prowadzący Okulista , podobnie jak Klinika okulistyczna w Poznaniu oraz Ordynator Okulistyki w Pile rozkładają ręce mówiąc, że nie ma metody leczenia tego schorzenia. Pani Doktor neurolog również nie dała żadnych nadziei. Pozostała tylko rehabilitacja w Poradni dla Niewidomych i słabowidzących w Poznaniu .. Strzępy wzroku, które pozostały Jagoda wykorzystywała za pomocą podświetlanej lupy. W ostatnich miesiącach niedowidzenie znacznie się pogorszyło do tego stopnia, że dotychczasowa lupka jest bezskuteczna. Próby dopasowania lupki z większym powiększeniem , również nie przynoszą pozytywnego efektu. Pozostaje zakup drogiego sprzętu C powiększalnik , na który zwyczajnie nas nie stać. Mieszkamy koło Chodzieży i nie mamy samochodu. Wyjazdy do specjalistów, w tym na rehabilitacje są odległe i kosztowne. Wyjazd na rehabilitacje kosztuje nas 150-200 zł. Do Okulisty 80 zł. Na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie rozpoznawania najważniejszych potrzeb dla córki, ponieważ pogorszenie widzenia nastąpiło w ostatnim czasie. Dalsza obserwacja pokaże, w jaki sposób jeszcze można dziecku pomóc. Utrzymujemy się z renty żony, oraz z świadczeń wypłacanych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ja nie pracuje , gdyż pomagam żonie w wychowywaniu naszych pociech.

Głowa rodziny , Pan Zbigniew został zmuszony do rezygnacji z pracy, by opiekować się chorą żoną Barbarą i trójką dzieci: Jagodą, Różą i Kamilem. Cała czwórka cierpi na genetyczną chorobę niedorozwoju gałek ,przez co pani Barbara, Kamil i Jagoda nie widzą. Jedynie Róża widzi, lecz jeździ na badania kontrolne, bo choroba może w każdej chwili dać się we znaki.

Kamilek wraz z Jagódką dojeżdżają 90 km do Poznania do poradni dla słabowidzących na rehabilitację. Ponadto dzieci są pod opieką okulisty w Wągrowcu oraz neurologa w Pile. Brat Jagody -Kamil ,cierpi na nieuleczalną chorobę oczu. Prawe oko jest tylko czułe na światło, w lewym oku jest zaledwie 30% zachowanego wzroku. Kamilek ma 2 siostry - Różę i Jagodę, która zmaga się z taką samą wadą wzroku. Specjaliści proponują drogie pomoce optyczne. Nasza sytuacja nie pozwala na samodzielne sfinansowanie wszystkich wydatków dlatego prosimy o pomoc.

Rodzina, w tym dzieci potrzebuje w pierwszej kolejności odpowiedniego sprzętu, który ułatwi im codzienne życie. Potrzebuje również ogólnej, codziennej pomocy, którą mamy nadzieję dzięki Wspaniałym Darczyńcom będziemy mogli udzielić. Prosimy Państwa o pomoc dla Jagody, ale również dla całej rodziny, będącej w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Do tej pory udało się:

    Rok 2020:
  • zakupić specjalny kalkulator i zegarek mówiac oraz zapas papieru brajlowskiego (styczeń)
  • zakupić urządzenie "Foxy Reader" do oznaczania przedmiotów za pomocą głosu (styczeń)
  • zakupić urządzenie wspomagające orientacje "Sunu Band" (styczeń)

  • Rok 2019:
  • zakupić specjalistyczną lupę elektroniczną Eschenbach Visolux (wrzesień)
  • przekazać Specjalistyczny Powiększalnik Ekranowy do czytania i pisania (wrzesień)
  • przekazać paczuchę urodzinową (wrzesień)NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P