Julka GrządzielWojewództwo: Przeworsk, Podkarpackie
Ur. : 8.02.2014 roku
Diagnoza: Mózgowe Porażenie Dziecięce z niedowładem czterokończynowym, padaczka lekooporna, niedoczynność tarczycy,
zespół nerczycowy, opóźnienie psychoruchowe.
Cel zbiórki: intensywna rehabilitacja , środki około medyczne, sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny.

Julia jest dzieckiem leżącym, całkowicie zależnym od rodziców. Mimo wszystko jest dzieckiem uśmiechniętym i pełnym życia. Jest karmiona przez PEG rurkę.

„Pragniemy aby mogła choć trochę żyć jak inne dzieci. Staramy się by miała wszystko zapewnione, ale nie zawsze może tak być. Julka z powodu ciężkiego stanu zdrowia i przewlekłych zapaleń płuc ma zajęcia indywidualne w domu ze szkoły OREW w Jarosławiu. Najbardziej potrzebuje rehabilitacji ruchowej, niestety szkoła zapewnia tylko 2 godziny tygodniowo, to bardzo mało jak dla dziecka w takim stanie. Chcemy dla córeczki jak najlepiej, dlatego w miarę możliwości staramy się opłacać prywatną rehabilitację, jednak niejednokrotnie musieliśmy odwoływać ze względu na brak środków finansowych” – mówi z troską mama Julki. Głównym żywicielem rodziny jest tata Julki. Mama ze względu na stan zdrowia córeczki musiała zrezygnować z pracy.

Miesięczny koszt rehabilitacji to 1300 złotych, do tego dochodzą leki stałe około 250 zł miesięcznie, dojazd do lekarzy (Warszawa, Rabka-Zdrój, Przemyśl). Rodzice ponoszą duże koszty związane z leczeniem niepełnosprawnej córeczki. „Codziennie walczymy o godne życie Julki, nie poddajemy się, siły dodaje nam jej każdy uśmiech. Jej chęć życia. Życie z niepełnosprawnym dzieckiem jest bardzo ciężkie, obciążające psychicznie, ciągła walka o życie, o pieniądze bo niestety też pełnią dużą funkcję w życiu niepełnosprawnym.

W ostatnim czasie córeczka robi postępy, nie chcielibyśmy tego stracić. Prosimy o waszą pomoc, by w przyszłości dostała szansę na samodzielne funkcjonowanie” – rodzice.” Z tygodnia na tydzień dużo zajęć, ostatnio doszły zajęcia z Panią Elą REFLEKSOLOGIA- masaż stóp. A to że mam masaż stóp zawdzięczam babci, która jak rodzice wierzy że w końcu będzie dobrze, lepiej ,tylko nie możemy się poddać, ale My przecież nigdy się nie poddamy” – mama i córcia.

Nawet nie wiecie ile można odczytać ze stóp, pierwsze zabiegi nie były najmilsze, ale teraz jest już nawet fajnie. Ostatni masaż zniosłam z uśmiechem na twarzy. Dlatego też, apelujemy do Państwa o wsparcie i wpłacanie darowizn, na rzecz małej Julci. Prosimy przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!!

Do tej pory udało się

    Rok 2019:
  • przekazać środki finansowe na leczenie (sierpień)
  • przekazać środki finansowe na leczenie (luty)
  • wpłacić fundusze na leczenie (luty)
  • przekazać paczkę urodzinową z odzieżą, art. higienicznymi, zabawkami, środkami czystości, syropkami na odporność (luty)
  • wpłacić fundusze na leczenie (styczeń)


  • Rok 2018:
  • przekazać paczkę świąteczną z artykułami spożywczymi, zabawkami, słodyczami, artykułami dla dzieci i niemowląt, art. higienicznymi (grudzień)NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P