Kacperek CzyżewskiWojewództwo : Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
Ur. : 7.01.2019r
Diagnoza : Wrodzona wada serca: HLHS
Cel zbiórki : zakup leków, opłacanie rehabilitacji, opłacanie wizyt lekarskich.

9 miesięcy trwała walka o życie Kacperka- najpierw o jego życie, potem o zdrowie. No i się udało, z czego ogromnie się cieszymy.

Rok temu o tej porze pani Dajana była w ciąży. Radość przeplatała się jednak ze strachem. Podczas badania prenatalnego okazało się, że dziecko jest śmiertelnie chore. Lekarze postawili diagnozę: zespół niedorozwoju lewego serca, co znaczyło, że Kacperek urodzi się z połową serduszka. Tak długo, jak był w brzuchu mamy, nic mu nie groziło. Musiał być natomiast operowany krótko po narodzeniu. Inaczej mógłby umrzeć. Nadzieja przyszła z niemieckiej kliniki w Munster. Tam pod koniec zeszłego roku trafiła ciężarna Pani Dajana, i tam też 7 stycznia na świat przyszedł Kacperek. Parę dni później przeszedł skomplikowaną operację serca. Pani Dajana: - Nie było możliwości odbudowania połówki serca, ale dzięki lekarzom synek będzie żył z jedną połówką. Po operacji brzdąc wrócił do Polski, ale jeszcze zaliczył kilka wizyt w Niemczech. W marcu, przykładowo, musiał mieć pilne cewnikowanie serduszka. Każda taka akcja wiązała się z nerwami, ale też wydatkami, bo Narodowy Fundusz Zdrowia takich zabiegów nie opłacał. Za samo cewnikowanie rodzina malucha zapłaciła 10 tysięcy euro. Pieniądze zgromadzono dzięki zbiórce, m.in Naszej Fundacji . Po wakacjach mały bydgoszczanin przeszedł kolejną operację za granicą. Trochę trwało, zanim odzyskał siły. Duszności czy ataki silnego kaszlu (one wpływały na stan serduszka) ustąpiły. Kacper zaczyna jakby nowe życie. Takie, jakie prowadzi każdy jego rówieśnik. To wygadany gość. Jest pełen energii. Samodzielnie obraca się na brzuch. Zaczyna siadać. Chętnie rozmazuje jedzenie na blacie swojego krzesełka. Uśmiecha się od ucha do ucha, a wtedy widać mu dwa ząbki. Badania echa serca pokazują piękne wyniki. Ostatnia planowana operacja zostanie przeprowadzona, gdy maluch będzie miał 2,5-3 lata. 9-miesięczny bobas pozostaje jednak pod obserwacją specjalistów. - Mięsień serca jest przerośnięty. To z uwagi na przewężenia łuku aorty, na które Kacperek miał już dwa zabiegi poszerzające, więc musimy cały czas kontrolować, czy nic złego się nie dzieje - dodaje pani Dajana. Malec zaczyna rehabilitacje. - Na razie przychodzi do niego pani z hospicjum domowego, do którego należymy - mówi Pani Dajana. - Potem rehabilitacje staną się dłuższe. Trzeba będzie za nie płacić. Dojdą konsultacje u neurologopedy, też nie pokrywane przez NFZ. Dlatego prosimy Państwa o dalsze wspieranie leczenia dzielnego Kacperka.

Do tej pory udało się:

  Rok 2019:
 • przekazać środki finansowe na komplet zajęć rehabilitacyjnych (grudzień)
 • przekazać środki na leczenie serduszka (październik)
 • wpłacić środki finansowe na leczenie serduszka (kwiecień)
 • przekazać kolejne fundusze na operację serduszka (marzec)
 • wpłacić środki finansowe na operację serduszka (marzec)
 • zakupić odżywki oraz specjalistyczną żywność apteczną (luty)
 • przekazać paczkę z artykułami dla niemowląt, zabawkami, środkami czystości, ubrankami, książką, syropkami na odporność, artykułami higienicznymi (luty)


 • Rok 2018:
 • wpłacić kolejne środki finansowe na operację serduszka Kacperka (grudzień)
 • przekazać fundusze na operację serduszka Kacperka (grudzień)
 • wpłacić kolejne środki finansowe na operację serduszka Kacperka (grudzień)
 • przekazać paczkę świąteczną z ubrankami, książką, słodyczami, prześcieradełkami, art. higienicznymi, kosmetykami, zabawkami, grą, artykułami spożywczymi (grudzień)
 • przekazać środki finansowe na operację serduszka Kacperka (grudzień)NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P