Lilianka SówkaWojewództwo : Śląskie
Urodzona : 21.08.2013 roku
Diagnoza : porażenie kończyn dolnych, Przepuklina oponowo-rdzeniowa, dysplazją stawów biodrowych.
Cel zbiórki : środki na intensywną pooperacyjną rehabilitację


Lilianka urodziła się jako wcześniak w 35 tygodniu ciąży. Jeszcze w życiu płodowym przeszła operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. Po urodzeniu stwierdzono u niej porażenie kończyn dolnych. Lilka od urodzenia zmaga się z dysplazją stawów biodrowych. W 7 tygodniu życia przeszła operację założenia zastawki, a po roku została wymieniona z powodu jej dysfunkcji. Od pierwszych tygodni życia Lilka jest codziennie rehabilitowana.

Tylko my i Bóg jeden wie, ile ona już wycierpiała… Beztroskie dzieciństwo, pozbawione bólu – tylko tego chcielibyśmy dla naszej córeczki. Lilka głównie leży, nawet ciężko jej siedzieć… Z 2-3 godziny dziennie – tyle wytrzymuje na wózku inwalidzkim. Gipsy, rehabilitacja, operacje… Potrzebna jest kolejna, która jest dla nas światłem w tunelu – lekarze uważają, że dzięki niej Lilka stanie na nogi i będzie CHODZIĆ! Oznacza koniec cierpienia… Operację przeszła pod koniec lipca 2019 roku, rokowania niemieckich lekarzy są optymistyczne, uważają , że dzięki niej i rehabilitacji Lilka stanie na własnych nogach.

" W trakcie badań prenatalnych dowiedzieliśmy się, że nasza córeczka urodzi się z rozszczepem kręgosłupa, że będzie mieć wodogłowie… Wtedy zmieniło się całe nasze dotychczasowe życie. Od tego momentu walce o zdrowie Lilki jest podporządkowany każdy nasz dzień. Dzień po diagnozie – 3-miesięczny pobyt w szpitalu aż do narodzin Lilki. W jego trakcie – trwająca 8 godzin operacja. Pierwsza z wielu w tak krótkim, kruchym, 6-letnim życiu naszej córeczki.Po porodzie najgorsze przewidywania lekarzy okazały się prawdą. Lilka urodziła się z porażeniem kończyn dolnych. Lewa strona – biodro, nóżka, stópka – była inna niż prawa, słabsza. Lewe biodro było zwichnięte. Prawe – podwichnięte. Tylko dzięki temu, że od razu zaczęliśmy walkę o zdrowie córki – masaże stópek, rehabilitacja – udało się uniknąć przykurczów i operacji stóp… Zwichnięte biodra okazały się jednak dużym zagrożeniem dla zdrowia Lilki. Nie tylko umożliwiały przybranie prawidłowej pozycji, ale też sprawiały ogromny ból…Lilka kilkanaście miesięcy swojego życia spędziła w gipsie. Jej światem był tylko jej pokój. Karmiliśmy ją, przebieraliśmy, przewijaliśmy – Lilka wciąż nosi pieluszki i ma cewnik, bo nie umie się sama załatwiać. Wszystko na darmo.W marcu córeczka przeszła operację lewego biodra. Kolejna wizyta, a na niej wspaniała wiadomość… Lekarze uważają, że Lilka stanie na nogi i będzie chodzić! Najpierw przy balkoniku, samodzielnie, a potem może bez niego… Chcą postawić ją na nogi i też uratować jej kręgosłup – wykrzywione biodra i życie na wózku to ogromne ryzyko niebezpiecznej skoliozy! Do tej pory mogliśmy o tym tylko pomarzyć. Chcieliśmy ulżyć Liluni w bólu. A okazuje się, że jest szansa! " „Nasza córka jest też rehabilitowana 5 razy w tygodniu, 3 razy metodą Bobath i Si w Fizjokrainie. Koszt 210zł, 2 razy metoda Bobath 120 zł. oraz 2 razy w tygodniu masaż leczniczy na stopy koszt to 80 zł, co daje kwotę 410zł. tygodniowo za samą rehabilitację.

Do tego dochodzą koszty zwiazane z paliwem to w przybliżeniu jakieś 130 zł. tygodniowo. Lilka przyjmuje też leki takie jak: Ditopran i furaginę, korzysta z zaopatrzenia medycznego takiego jak cewniki lignocaina i octanisept,miesięczny koszt to ok 300 zł.Jeździmy też na kosztowne ale bardzo pomagające turnusy rehabilitacyjne przynajmnie 3 razy w roku kwota za jeden turnus wynosi ok. 5 500zł, za jeden turnus. Lilka od zeszłego roku leczy się w niemieckiej Klinice Schon w Vogtareuth…,i tego chcemy się trzymać” – rodzice dziewczynki. „Rok 2019 będzie dla Nas wielkim wyzwaniem. Bedziemy jezdzić między Polską a Niemcami w najbliższym czasie to będzie nasz drugi dom. Ale kto jak nie My musimy dać radę… Tak się zastanawiamy ile jeszcze nasza Lilka musi wytrzymać?:( ” – rodzice. DLATEGO TEŻ, APELUJEMY DO PAŃSTWA O POMOC I WPŁACANIE DAROWIZN NA RZECZ MALUTKIEJ LILIANKI. PRZYŁĄCZCIE SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ DO POMOCY!!!

Do tej pory udało się:

  Rok 2019:
 • przekazać fundusze na specjalistyczną rehabilitacje pooperacyjną oraz na zakup leków (grudzień)
 • wpłacić środki finansowe na komplet specjalistycznej rehabilitacji (grudzień)
 • przekazać środki finansowe na operację stópki (listopad)
 • przekazać fundusze na operację stópki (listopad)
 • przekazać z okazji urodzin odzież, art. papiernicze, zabawki, kosmetyki, art. spożywcze (sierpień)
 • wpłacić fundusze na leczenie (lipiec)
 • przekazać kolejne środki finansowe na operację bioderka (marzec)
 • wpłacić kolejne fundusze na operację bioderka (marzec)
 • przekazać środki finansowe na operację bioderka (marzec)

NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P