Oliver LubińskiWojewództwo : Lubuskie
Ur. : 09.10.2009 roku
Diagnoza : padaczka lekooporna, bezsenność, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia koordynacji
Cel zbiórki : leki, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne

Oliver urodził się w październiku 2009 roku. Pierwsze ataki zaczęły się, gdy syn miał 19 miesięcy. Któregoś dnia rączki i nóżki synka zaczęły się nienaturalnie wyginać – wyglądał jak pajacyk. Następnie choroba postępowała bardzo szybko. Z miesiąca na miesiąc było gorzej. Chłopczyk, który potrafił mówić przestał się odzywać. W mieszkaniu nie słyszało się już głośnego „mama” lub „tata”. Kiedy się wywrócił, nie wzywał pomocy, nie krzyczał. Potem zaczął mieć problemy z chodzeniem. Obecnie Oliwer nie potrafi samodzielnie funkcjonować. We wszystkich czynnościach dnia codziennego potrzebuje naszej pomocy. Syn jest opóźniony w rozwoju i ma problemy z poruszaniem się. Ma obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia koordynacji. Każda przeszkoda grozi upadkiem, dlatego spacery odbywają się w wózku. becnie, Oliver nie potrafi samodzielnie funkcjonować. We wszystkich czynnościach chłopiec potrzebuje pomocy rodziców. „Każdego dnia, przy każdej prostej czynności, potrzebna jest Mu nasza pomoc. Padaczka odbiera naszemu Synkowi możliwość na rozwijanie się… Odbiera mu każdy, wypracowany z mozołem postęp… A przecież to tak ważne w tym wieku, by dziecko mogło się rozwijać…”- mówi mama Oliverka. Oliver jest opóźniony w rozwoju. Ma również problem z poruszaniem się, ponieważ cierpi na wiotkość mięśni i ma uszkodzony układ nerwowy. Każda przeszkoda grozi upadkiem. Całe otoczenie, dla przeciętnego dziecka będące torem przygód, dla naszego Olivera jest torem przeszkód… niebezpieczeństwem. Oliver wymaga specjalistycznej rehabilitacji. Potrzebny jest również logopeda.. A co najważniejsze, potrzebne jest odpowiednie leczenie, aby chłopiec mógł poradzić sobie z chorobą. „Każda rehabilitacja, każdy wyjazd na turnus rehabilitacyjny jest szansą dla naszego ukochanego Synka… szansą na lepsze życie, szansą na szczęście…”- mówi z troską mama chłopca.

Oliver wymaga specjalistycznej rehabilitacji i odpowiedniego leczenia, aby mógł poradzić sobie z chorobą. Wierzymy, że nasz syn będzie jeszcze kiedyś samodzielny. Wierzymy, że jeszcze kiesyś będzie biegał. Rehabilitacja NDT Bobath i masaże pomogają Oliverowi stabilniej chodzić. Dlatego prosimy o pomoc w uzbieraniu środków na roczną terapia synka. Padaczka to choroba, która odbiera dziecku wszystko - dzieciństwo i normalne funkcjonowanie. Oliver po każdym ataku cofa się w rozwoju. Jego choroba jest dla nas źródłem ogromnego smutku, lecz wierzymy, że dzięki Wam – ludziom o dobrych sercach – jest szansa na lepsze jutro dla synka. Wydatków jest mnóstwo a leczenie drogie. Rodzice wyczerpali różne rodzaje leczenia. Postanowili leczyć Syna olejkiem z CBD, którego koszt to prawie 1100 złotych na około miesiąc. Oliver jest teraz na lekach przeciwpadaczkowych i olejku CBD. Droga wyczerpania to przejscie przez dietę ketogenną, co pogorsza stan dziecka i wszczepienie stymulatora błędnego, przy czym został zarażony gronkowcem i poparzony. Rehabilitacja metodą NDT- Bobath, logopedy oraz spotkań terapeutycznych to 1160 złotych miesięcznie.

„My, rodzice zrobimy wszystko by pomóc naszemu Synkowi. Wierzymy, że Nasz Oliver będzie jeszcze kiedyś samodzielny. Byśmy mogli dopiąć tego życiowego celu, błagamy ludzi dobrej woli o pomoc, o wsparcie dla naszego ukochanego serduszka… o pomoc w zebraniu pieniędzy na specjalistyczną rehabilitację oraz turnus rehabilitacyjny dla naszego Synka, leczenie jak i sprzęt rehabilitacyjny” – rodzice Olivera.

Dlatego też, apelujemy do Państwa o wsparcie i wpłacanie darowizn, na rzecz małego Olivera. Prosimy przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!!

Do tej pory udało się:
  Rok 2020:

 • przekazać środki finansowe na leczenie, rehabilitację oraz zaopatrzenia w dietę bez cukru i bez glutenu (styczeń)

 • Rok 2019:
 • wpłacić fundusze na zakup leków, artykułów do diety bezglutenowej oraz zajęć rehabilitacyjnych (grudzień)
 • przekazać fundusze na zakup leków i rehabilitację (październik)
 • przekazać paczuchę urodzinową w postaci: zabawek, słodyczy, odzieży, artykułów papierniczych, gier, środków czystości, artykułów spożywczych i kosmetyków. (wrzesień)
 • dofinansować turnus rehabilitacyjny (maj)
 • przekazać środki finansowe na leczenie (marzec)


 • Rok 2018:
 • Wpłacić fundusze na leczenie, rehabilitację i leki (sierpień)
 • wpłacić fundusze na leczenie (grudzień)
 • przekazać paczkę mikołajkowo- świąteczną z artykułami spożywczymi, słodyczami, kosmetykami, zabawkami, grami, art. higienicznymi, książeczkami, szaliczkiem (grudzień)
 • wpłacić fundusze na leczenie (listopad)

NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P