Sandra StecWojewództwo : Podkarpackie
Ur. : 22.02.2014 roku
Diagnoza : padaczka ,mózgowe porażenie dziecięce,wodogłowie wielokomorowe, nadciśnienie śródczaszkowe. Sandra jest dzieckiem niedowidzącym z zaćmą wrodzoną .
Cel zbiórki : intensywna rehabilitacja, leki, wizyty u specjalistów,zaopatrzenie ortopedyczne.

Sandra jest dzieckiem bardzo chorym, niepełnosprawnym od urodzenia.Sandra przyszła na świat jako wcześniak w 28 tygodniu ciąży z wagą zaledwie 1300 g. Po narodzinach jej stan był krytyczny, doszło do zapalenia opon mózgowo - rdzeniowych oraz wylewu do mózgu i komór, czego skutkiem jest wodogłowie pokrwotoczne. Dziewczynka przeszła operacje założenia drenów oraz implantacji zbiornika Rickhama (podskórny zbiornik połączony do układu komorowego, który pozbywa się nadmiaru płynu z mózgu), cierpi również na padaczkę, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy. Dziecko jest niewidome z powodu retinopatii wcześniaczej oraz obuocznej zaćmy wrodzonej, konieczne są badania ciśnienia w oku co wiąże się z licznymi wyjazdami do szpitala.Sandra wymaga nieustannej opieki i pielęgnacji ze strony rodziny, jest pod stałą opieką i ścisłą kontrolą lekarzy i specjalistów: okulisty, neurologa, oraz logopedy i psychologa. Jej rozwój psychoruchowy jest upośledzony, rozumie proste komunikaty, ale potrafi wypowiadać jedynie pojedyncze, bardzo proste słowa i sylaby, nie umie chodzić i siedzieć.

Dziewczynka większość swojego życia spędziła w szpitalu. W grudniu 2018 roku miała wymienione zastawki. Sandra po raz 15 miała otwieraną główkę. W główce na wstawione trzy zastawki do otrzewnej. Dziewczynka jest również po usunięciu 5 torbieli, ma padaczkę oraz mózgowe porażenie dziecięce jak i wodogłowie wielokomorowe, nadciśnienie śródczaszkowe. Jakby tego było mało, Sandra jest dzieckiem niedowidzącym z zaćmą wrodzoną. Niezbędna jest intensywna rehabilitacja oraz przyjmowanie leków, wizyty u specjalistów. Od kwietnia 2019 roku do 12 lipca Sandra przeszła 7 operacji !!! " 12 lipiec br --mama Sandry : Nasza Sandrusia ma dzisiaj najważniejszą operacje swojego krótkiego życia,mimo jestem w ciężkim stanie na intensywnej. A nie wspomnę już,że to siódma operacja od kwietnia.Prosimy o modlitwę o szczęśliwą operację dla - Sandry. Sytuacja rodziców jest bardzo trudna, pobyt dziewczynki w szpitalach, częste wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, to dla rodziców 340km w jedną stronę 🙁

” Gdy z Sandrą coś się dzieje, gorączka czy wymioty – wsiadamy do auta i czy to noc, czy to dzień, jedziemy do szpitala. Gorączka u Córki oznacza wzrost ciśnienia w główce, trzeba szybko interweniować.

Sandra zawsze z Rzeszowa jest transportowana do szpitala w Krakowie. Mamy na utrzymaniu jeszcze dwie starsze córeczki (14 i 8 lat). Najważniejsze jest dla nas, by nasza córeczka w końcu usiadła!” – mama. W maju Sandra w Szpitalu w Zakopanem miała operowane biodro. Kochani, liczymy na Was ...Dlatego też, apelujemy do Państwa o pomoc i wpłacanie darowizn na rzecz małej Sandry. Przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!!

Do tej pory udało się:

    Rok 2020:
  • przekazać fundusze na opłacenie leków, wizyt oraz środków zaopatrzenia medycznego (luty)
  • wpłacić fundusze na zakup środków zaopatrzenia medycznego, leków oraz dalsze leczenie (styczeń)

  • Rok 2019:
  • przekazać środki finansowe na zakup zaopatrzenia medycznego itd.. (grudzień)
  • przekazać środki finansowe na leki i zaopatrzenie medyczne (sierpień)
  • przekazać kolejne środki finansowe na leczenie (maj)
  • opłacić leczenie pooperacyjne, zakup zaopatrzenia medycznego (maj)NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P