Sebastian Weisberg

Województwo: Śląskie
Urodzony: 22.04.2017
Diagnoza: Mózgowe porażenie dziecięce i niedowład kończyn dolnych
Cel zbiórki: zebranie kwoty 800 zł na badanie ADOS w kierunku autyzmu, olejki CBD to koszt 200 zł na miesiąc (buteleczka 10ml), środki na rehabilitację i turnusy rehabilitacyjne.

Sebastianek urodził się 22.04.2017 roku w 33 tygodniu ciąży. Niedotlenieniem przy porodzie spowodowało Mózgowe Porażenie Dziecięce ( Diplegia Spastyczna ) niedowład kończyn dolnych.
Na początku nic nie zapowiadało tego, z czym przyjdzie nam mierzyć sie na co dzień. Sebastian był rehabilitowany od 3go miesiąca życia. Mijał czas, ale syn nie osiągał ,,kamieni milowych" w rozwoju. Mając 11 miesięcy nie siadał, nie podejmował prób przemieszczania się. Ze względu na wcześniactwo każdy specjalista uspokajał, że ma jeszcze czas...

W końcu poszliśmy do neurologa, to co usłyszeliśmy zwaliło nas z nóg: podejrzenie mózgowego porażenia dziecięcego. Rokowania niepewne.. Wtedy zaczęła się bardzo intensywna rehabilitacja (która trwa do dziś i będzie nam towarzyszyć jeszcze bardzo długi czas). Dzięki temu pojawiły się owoce naszej wspólnej bardzo ciężkiej pracy. Pełzanie, turlanie, siadanie w literkę W, czworakowanie oraz poruszanie się przy meblach i z naszą pomocą. Z powodu bardzo dużego napięcia w nogach, stopach płasko-koślawych oraz przykurczy kulszowo-goleniowych Sebastian nie jest w stanie postawić swoich samodzielnych kroków. Terapie odbywają się w 6x w tygodniu. Sebastian ma również opóźnienie psychoruchowe, zaburzenia integracji sensorycznej, prawa rączka jest dużo gorsza niż lewa, powolutku zaczyna mówić i budować proste zdania co jest nie lada wyczynem, gdyż było podejrzenie, że mowa się nie rozwinie. Mimo tych wszystkich problemów Sebastianek jest bardzo wesołym i sprytnym chłopcem. Terapeuci mówią, że ma duży potencjał, który trzeba wykorzystać. Dlatego jesteśmy pełni nadziei, że podejmując kolejne kroki, może nam się uda zmienić coś na lepsze i zawalczyć o samodzielność Sebastiana. Już tyle razy pokazał nam, że niemożliwe staje się możliwe!

Rok 2022:
  • przekazać całą kwotę na zakup ortez (kwiecień)
  • wysłać przelew środków na zakup specjalnych pasków dorstacyjnych (marzec)
  • przekazać fundusze na turnus rehabilitacyjny, stacjonarny w ośrodku "Pojda" w Żorach (styczeń)

• Rok 2021:
  • opłacić miesięczną rehabilitacje z sensoryki oraz Vojty (grudzień)
  • przekazać wsparcie mikołajkowo-świąteczne w postaci słodkości, mydełek, art. papierniczych, puzzli, akcesorii czu-czu, dresów, maskotek oraz kapci (grudzień)
  • opłacić dwutygowniowy turnus rehabilitacyjny w Jastrzębiej Górze (listopad)
  • przekazać środki pieniężne na opłacenie dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego z mikropolaryzacji, zajęć ogólnorozwojowych w kombinezonie oraz rehabilitacja metodą Vojty (październik)
  • opłacić turnus rehabilitacyjny stacjonarny (sierpień)
  • opłacić turnus rehabilitacyjny stacjonarny w ośrodku "Bart-Med" w Jastrzębiu-Zdroju (czerwiec)
  • przekazać część środków finansowych na zakup ortez (maj)