Wiktoria GałkaWojewództwo : Śląskie
Ur. : 5.08.2009 roku
Diagnoza : Postępujące zwyrodnienie bioder, Do dnia dzisiejszego pomimo wielu badań nie ma diagnozy. Od urodzenia nie siedzi samodzielnie i nie chodzi, opóźniony jest również rozwój mowy.
Cel zbiórki : zebranie 7400 zł na turnus rehabilitacyjny od 26.07-08.08.2020, leki, sprzęt ortopedyczny, zajęcia logopedyczne, rehabilitacja, hipoterapia, turnusy rehabilitacyjne.

Wiktoria do dnia dzisiejszego pomimo wielu badań nie ma diagnozy. Od urodzenia nie siedzi samodzielnie i nie chodzi, opóźniony jest również rozwój mowy. Pomimo swojej niepełnosprawności jest dziewczynką bardzo radosną. Wiktoria wszystko rozumie, umie wypowiedzieć parę pojedynczych słów, porozumiewa się także za pomocą gestów. Pomimo problemów z utrzymywaniem przedmiotów w rękach nauczyła się posługiwać łyżką i widelcem w czasie jedzenia, potrafi utrzymać pisak aby napisać wyuczone literki, potrafi się podpisać. Jak więc widać rozwój Wiktorii wciąż małymi kroczkami idzie do przodu. Aby Wiktoria mogła w przyszłości w miarę normalnie funkcjonować staramy się zapewnić jej różnorodne terapie: codzienna rehabilitacja, hipoterapia, logopedia, basen, jeździmy na turnusy rehabilitacyjne. Wciąż poszukujemy nowych form leczenia także poza granicami Polski. W 2018 roku w Klinice w Aschau Wikusia przeszła dwie

skomplikowane operacje bioder. Pamiętam, dzień, w którym przyszły wyniki badań mojej córeczki. Bałam się otworzyć kopertę, w której mógł być wyrok postawiony na moim dziecku. Trzęsącymi rękami otworzyłam kopertę, by dowiedzieć się, że jej nie stracę, że możemy walczyć dalej to, co było naszą walką, naszym przekleństwem, w jednej chwili było tym największym szczęściem. Przekonałam się wtedy, jak bardzo zależy mi na moim ukochanym, jedynym dziecku. Od lat ścigam się z tajemniczą chorobą Wiktorii i próbuję z nią wygrać. By Wiktoria mogła w przyszłości w miarę normalnie funkcjonować, staramy się zapewnić jej różnorodne terapie. Codzienna rehabilitacja, hipoterapia, logopedia, basen, jeździmy na turnusy rehabilitacyjne. Prosimy Was -wesprzyjcie Nas.

Aktualizacja z dnia 06.02.2020r:

,, Wiktoria w 2018 roku przeszła operacje bioder. Aby operacja przyniosła efekty musi codziennie intensywnie ćwiczyć. Na przełomie lipca i sierpnia chcielibysmy aby Wiktoria wzięła udział w turnusie rehabilitacyjnym gdzie będzie miała możliwość skorzystania z najnowszych urządzeń do terapii nóg (Lokomat) i do terapii rąk (Armeo), będzie miała także terapię ręki, rehabilitację w wodzie, logopedie i inne terapie które pomogą jej w rozwoju psychoruchowym. Turnus będzie trwał 2 tygodnie a jego koszt to 7400 zł. Z całego serca prosimy o pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty. "

Do tej pory udało się:

  Rok 2019:
 • wpłacić część środków na turnus rehabilitacyjny w Gołdapii (sierpień)
 • przekazać z okazji urodzin odzież, art. papiernicze, zabawki, kosmetyki, prześcieradła, art. spożywcze (sierpień)
 • zakupić specjalistyczny rower do rehabilitacji (marzec)


 • Rok 2018:
 • przekazać paczkę mikołajkowo – świąteczną z artykułami spożywczymi, kosmetykami, ubraniami, zabawkami, książeczkami, słodyczami, art. higienicznymi (grudzień)
 • przekazać paczkę wyprawkową (tornister, piórnik,przybory, gra, art. spożywcze) (wrzesień)
 • przekazać paczkę z artykułami spożywczymi, słodyczami, zabawkami, kosmetykami i artykułami szkolnymi (sierpień)
 • wpłacić środki finansowe na kolejną operację bioderek, (lipiec)
 • przekazać prezent na „dzień dziecka” w formie paczki: art. spożywczych, zabawek, słodyczy, książeczek, odzieży (maj)
 • wpłacić kolejne środki finansowe na operację bioderek (maj)
 • przekazać środki finansowe na operację bioderek (maj)
 • przekazać zajączka w formie paczki pełnej słodyczy, art. spożywczych, książeczek, zabawek, art.papierniczych (marzec)NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P