Zosia BiegańskaWojewództwo : Leżajsk, podkarpackie
Ur. : 15.12.2012 roku
Diagnoza : padaczka lekooporna, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce.
Cel zbiórki : rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt ortopedyczny

Podczas porodu spowodowanego odklejeniem się łożyska, Zosia doznała silnego niedotlenienia mózgu. W 5 miesiącu życia, u Zosi zdiagnozowano padaczkę lekooporną. Zosia cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce.

” Właśnie wtedy zostawił nas Jej ojciec, który nie udźwignął sytuacji związanej z chorobą i niepełnosprawnością córeczki ” – mama dziewczynki. Zosia nie siedzi sama, nie chodzi, jest całkowicie zależna od drugiego człowieka. Jej mowa jest znacznie opóźniona ze względu na dużą niepełnospraność ruchową i brak stabilizacji w obrębie tułowia.

Zosia dzięki intensywnej rehabilitacji ruchowej nie ma przykurczy mięśniowych, co znacznie poprawia jej komfort życia. Rehabilitacja logopedyczna oraz przeróżne zajęcia pedagogiczne, zajęcia z terapii ręki przynoszą rewelacyjne efekty. Dzięki temu Zosia wszystko rozumie, zaczyna mówić pełnymi zdaniami, choć jeszcze bardzo niewyraźnie.

„Aby utrzymać obecny stan rozwoju Zosi, Córka wymaga intensywnej rehabilitacji, która w miarę upływu lat jest coraz cięższa i coraz bardziej intensywna. Zosia jest rehabilitowana w przedszkolu do którego uczęszcza , jak również prywatnie 5 x w tygodniu. Dodatkowo uczęszcza na zajęcia neurologopedyczne. Łączne miesięczne koszty rehabilitacji wynoszą ok. 2 400zł.

Do tej pory wyjeżdżaliśmy z Zosią na turnusy rehabilitacyjne, minimum 3 razy w roku. Są to olbrzymie koszty, gdyż jeden turnus to wydatek ok. 5 000-5 500 zł. W ubiegłym roku zakupiliśmy Zosi pionizator R82 Gazella, którego Zosia bardzo potrzebowała do rozciągania mocno napiętych nóżek. Wydaliśmy ok 13. 000 zł, co zmusiło nas do chwilowej rezygnacji z turnusów rehabilitacyjnych” – mówi z troską mama dziewczynki.

” Utrzymanie niepełnosprawnego dziecka to także codzienne wydatki, na które składają się : zakup pieluch jednorazowych i chusteczek w dużych ilościach, dojazdy na rehabilitację, dojazdy do lekarzy, dojazdy na turnusy rehabilitacyjne, wizyty lekarskie, wymiana okularów korekcyjnych, zakup obuwia ortopedycznego, zakup /wymiana szkieł korekcyjnych ze względu na zbieżnego zeza, Są to koszty wielkości ok. kilku dodatkowych tysięcy złotych.

Zosia to niesłychanie wesoła dziewczynka, która zaraża wszystkich swoim uśmiechem, swoją radością życia. To także bardzo mądra dziewczynka, która rozczula swoją mądroscią, uczy pokory do życia, daje wszystkim mnóstwo wiary, miłości i nadziei w niemożliwe. ” To największy dar od losu, największe szczęście jakiego możemy doświadczać. Dlatego chcemy Jej dać wszystko czego tylko potrzebuje, aby mogła cieszyć się życiem w miarę swoich możliwości- bez cierpienia, bez bólu. Za każdą okazaną Nam pomoc, serdecznie dziękujemy! ” – mama Zosi.

Dlatego też, apelujemy do Państwa o pomoc i wpłacanie darowizn na rzecz małej Zosieńki, przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!!

Do tej pory udało się:

    Rok 2019:
  • Przekazać środki finansowe na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego (sierpień)NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana

Copyright © 2019 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P