Dawid Otręba

Województwo: Pomorskie
Urodzony: 25.01.2009 roku
Diagnoza: Keropatia taśmowa, ślepota w oku lewym, stan po usunięciu zaćmy oka prawego, idiopatyczne bolesne zapalenie stawów.
Cel zbiórki: zebranie kwoty 12 tyś zł na zakup nierefundowanych leków, min: Hyrimoz, Lotemax 0,5%,Newamax, Dicloabak, Dexametason, Mefenax - w 2024 roku.

Dawidek miał około 4 lat zdrowego dzieciństwa. Później wszystko zaczęło się sypać jak domek z kart. Zaczęły się poważne problemy ze wzrokiem i wykryto jego chorobę. Dawid już całkowicie nie widzi na lewe oko, prawe jest zagrożone. W słabszym oczku bardzo często występuje stan zapalny i uciążliwe nadciśnienie. W oku lewym jest zaćma oraz zapalenie błony naczyniowej, a także odwarstwienie siatkówki. Oko lewe ślepota. oko prawe na dzień dzisiejszy uratowane z 20% pola widzenia na 60% wszczep soczewki i okulary do czytania cały czas walka w każdej chwili może stracić wzrok dlatego potrzebne są zastrzyki biologiczne tabletki i krople. Ponadto Dawid choruje na idiopatyczne zapalenie stawów. Jest zatem na zastrzykach, kroplach oraz lekach. Jego życie już od dawna nie było spokojne i pozbawione bólu. Codziennie cierpi. Idiopatyczne młodzieńcze zapalenie stawów. - pod kontrolą, ale bolą stawy złamania nadgarstka lewego 6 razy 1 raz prawy, syn jest leworęczny. Potrzebna rehabilitacja na stawy ból kolan stopy prawej i lewej, ból nadgarstków, po złamaniach - po sterydach (kilka lat brał). Przede Wszystkim psychika dziecka potrzebne wyciszenie relaks, miał rehabilitację w formie masaży, różnego rodzaju kąpiele relaksujące, potrzebne wszystko co potrzebuje dziecko po przejściach, i co przed nim w dalszych dniach i miesiącach. Syn był operowany, lecz pierwszy zabieg się nie powiódł. Z operacji, która miała ratować oczy, my tak naprawdę mamy jeszcze więcej kłopotów. Tracimy nadzieję. W oku Lewym jest zaćma zapalenie błony naczyniowej oraz odwarstwienie siatkówki. Jesteśmy bezradni, ale dalsze oczekiwanie może pozbawić synka jakiegokolwiek widzenia. Jest w ósmej klasie, za chwilę będzie decydował o swojej przyszłości. Będzie wybierał zawód, a nie wie, czy będzie widział świat. Potrzebna jest nam pilna pomoc, aby ratować wzrok w jedynym oczku, na które JESZCZE COKOLWIEK widzi. W każdej chwili może go stracić. Już dzisiaj potyka się i przewraca, nie widząc dobrze tego, co stoi na jego drodze. Prosimy o pomoc dla Dawidka.

• wpłacić kolejne pieniążki na zakup lekarstw i zastrzyków (kwiecień)
  • przekazać kolejne pieniążki na zakup lekarstw i zastrzyków z lekiem hamującym rozwój ślepoty (kwiecień)
  • wpłacić pieniążki na zakup lekarstw oraz zastrzyków z lekiem hamującym rozwój ślepoty (kwiecień)
  • przekazać środki na zakup zastrzyków biologicznych i leków (styczeń)