Dawid OtrębaWojewództwo: Pomorskie
Urodzony: 25.01.2009 roku
Diagnoza: Keropatia taśmowa, ślepota w oku lewym, stan po usunięciu zaćmy oka prawego, idiopatyczne bolesne zapalenie stawów.
Cel zbiórki: zebranie kwoty 12 tyś zł na zakup nierefundowanych leków, min: Hyrimoz, Lotemax 0,5%,Newamax, Dicloabak, Dexametason, Mefenax - w 2024 roku.

Dawidek miał około 4 lat zdrowego dzieciństwa. Później wszystko zaczęło się sypać jak domek z kart. Zaczęły się poważne problemy ze wzrokiem i wykryto jego chorobę. Dawid już całkowicie nie widzi na lewe oko, prawe jest zagrożone. W słabszym oczku bardzo często występuje stan zapalny i uciążliwe nadciśnienie. W oku lewym jest zaćma oraz zapalenie błony naczyniowej, a także odwarstwienie siatkówki. Oko lewe ślepota. oko prawe na dzień dzisiejszy uratowane z 20% pola widzenia na 60% wszczep soczewki i okulary do czytania cały czas walka w każdej chwili może stracić wzrok dlatego potrzebne są zastrzyki biologiczne tabletki i krople. Ponadto Dawid choruje na idiopatyczne zapalenie stawów. Jest zatem na zastrzykach, kroplach oraz lekach. Jego życie już od dawna nie było spokojne i pozbawione bólu. Codziennie cierpi. Idiopatyczne młodzieńcze zapalenie stawów. - pod kontrolą, ale bolą stawy złamania nadgarstka lewego 6 razy 1 raz prawy, syn jest leworęczny. Potrzebna rehabilitacja na stawy ból kolan stopy prawej i lewej, ból nadgarstków, po złamaniach - po sterydach (kilka lat brał). Przede Wszystkim psychika dziecka potrzebne wyciszenie relaks, miał rehabilitację w formie masaży, różnego rodzaju kąpiele relaksujące, potrzebne wszystko co potrzebuje dziecko po przejściach, i co przed nim w dalszych dniach i miesiącach. Syn był operowany, lecz pierwszy zabieg się nie powiódł. Z operacji, która miała ratować oczy, my tak naprawdę mamy jeszcze więcej kłopotów. Tracimy nadzieję. W oku Lewym jest zaćma zapalenie błony naczyniowej oraz odwarstwienie siatkówki. Jesteśmy bezradni, ale dalsze oczekiwanie może pozbawić synka jakiegokolwiek widzenia. Jest w ósmej klasie, za chwilę będzie decydował o swojej przyszłości. Będzie wybierał zawód, a nie wie, czy będzie widział świat. Potrzebna jest nam pilna pomoc, aby ratować wzrok w jedynym oczku, na które JESZCZE COKOLWIEK widzi. W każdej chwili może go stracić. Już dzisiaj potyka się i przewraca, nie widząc dobrze tego, co stoi na jego drodze. Prosimy o pomoc dla Dawidka.

Do tej pory udało się:

  Rok 2024:
 • wpłacić kolejne pieniążki na zakup lekarstw i zastrzyków (kwiecień)
 • przekazać kolejne pieniążki na zakup lekarstw i zastrzyków z lekiem hamującym rozwój ślepoty (kwiecień)
 • przekazać kolejne pieniążki na zakup lekarstw i zastrzyków z lekiem hamującym rozwój ślepoty (kwiecień)
 • wpłacić pieniążki na zakup lekarstw oraz zastrzyków z lekiem hamującym rozwój ślepoty (kwiecień)
 • przekazać środki na zakup zastrzyków biologicznych i leków (styczeń)
 • przekazać kolejną wpłatę środków pieniężnych na zakup zastrzyków biologicznych i kosztownych leków (styczeń)


 • Rok 2023:
 • przelać kolejną świąteczną wpłatę środków pieniężnych na zakup zastrzyków biologicznych i leków - hamujących ślepotę (grudzień)
 • przekazać środki pieniężne na zakup zastrzyków biologicznych i leków (grudzień)
 • przekazać kolejne środki pieniężne na zakup zastrzyków biologicznych (listopad)
 • przekazać kolejne środki pieniężne na zakup zastrzyków biologicznych (listopad)
 • przekazać środki pieniężne na zakup zastrzyków biologicznych (listopad)
 • przekazać kolejne fundusze na zakup zastrzyków biologicznych (październik)
 • przekazać kolejne fundusze na zakup zastrzyków biologicznych (październik)
 • przekazać kolejne fundusze na zakup zastrzyków biologicznych (październik)
 • przekazać kolejne fundusze na zakup zastrzyków biologicznych - hamujących ślepotę Dawidka Otręby (wrzesień)
 • Paczka wyprawkowa - przekazaliśmy plecak, piórnik, worek, art. szkolne, art. spożywcze, art. higieniczne, słodycze, grę, karty, figurki, herbatki i kosmetyki (wrzesień)
 • przekazać fundusze na zakup zastrzyków biologicznych - hamujących ślepotę (sierpień)

NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo strabag cez cez harpol juroszek sap agamo rolbrat dge planetarium amhil stalex logmaster agro gromotka gregstal bonus nord farmona meprozet cez coig energopomiar drobiarstwo rakbud apm farmona rolbrat adamigo hotelsilva ws grip

Copyright © 2024 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P