Dawid Kaźmierczak

Województwo: Łódzkie
Urodzony: 04.06.2006 roku
Diagnoza: Mózgowe Porażenie Dziecięce, padaczka
Cel zbiórki: zebranie kwoty 26 tyś zł na leki i rehabilitację w 2024 roku, zebranie brakującej kwoty 1100 zł na gorset ortopedyczny.

Dawidek urodził się jako zupełnie zdrowe dziecko. Niestety los zadecydował inaczej, miesiąc po urodzeniu zachorował na bakteryjne zapalenie opon mózgowych i sepsę. Przez 2 tygodnie walczył na OIOM-ie o życie, potem miesiąc na oddziale pediatrycznym. Konieczne było również założenie zastawki komorowo-otrzewnowej z powodu wodogłowia pozapalnego. U Dawida zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Aby ustawić dobre leczenie przeciwpadaczkowe konsultowaliśmy się z wieloma lekarzami w kraju i zagranicą. Dawidek nie mówi, nie chodzi i pozostaje dzieckiem leżącym. Mimo tak ciężkiego stanu jest bardzo radosnym chłopcem. Uczęszcza do szkoły specjalnej i bardzo lubi przebywać z dziećmi. Rehabilitowany jest 3 razy w tygodniu. Koszt godziny zajęć to 100 zł. Na jego rehabilitację, leczenie i środki pielęgnacyjne potrzeba 2 tyś złotych miesięcznie. Raz w roku mama z Dawidkiem jeżdżą na turnus rehabilitacyjny. W listopadzie 2019 roku Dawidek przeszedł bardzo skomplikowaną operację stawu biodrowego. Dzięki zwiększonej ilości rehabilitacji udało się szybko dojść do dobrej formy. Była to najcięższa z możliwych operacji ortopedycznych. Po zdjęciu gipsu wymaga dużej ilości ćwiczeń i różnych form rehabilitacji, a także w razie potrzeby odpowiedniego sprzętu.

Rok 2023:
  • przekazać fundusze na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego (grudzień)
  • przekazać kolejne środki pieniężne na zakup wózka specjalistycznego inwalidzkiego Comfort 6+ (czerwiec)
  • wpłacić kolejne środki pieniężne na zakup wózka specjalistycznego inwalidzkiego Comfort 6+ (czerwiec)
  • przekazać zestaw Hot Wheels, kosmetyki, rękawiczki zimowe, słodycze, herbatki i art. spożywcze (luty)

• Rok 2022:
  • przelać środki finansowe na zakup rygla do windy elektrycznej zewnętrznej (listopad)
  • przekazać kolejne środki pieniężne na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego Comfort 6+ (październik)
  • wpłacić środki pieniężne na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego Comfort 6+ (październik)
  • przekazać środki pieniężne na swój turnus rehabilitacyjny w Dąbkach (sierpień)
  • wysłać przelew środków na zakup leków stałych, zaopatrzenie medyczne, zakup olejków CBD oraz rehabilitację BoBath, Vojty i Medek (marzec)
  • przekazać środki pieniążne na opłacenie zakupu gorsetu ortopedycznego i rehabilitacji ruchowej (luty)