Julka Stefaniak

Województwo: Wielkopolskie
Urodzona: 16.07.2011r.
Diagnoza: Artrogrypoza - sztywność wielostawowa kończyn dolnych i górnych, niewydolna oddechowo, pogłębiająca się skolioza.
Cel zbiórki: zebranie kwoty 2480 na comiesięczne leczenie i rehabilitację, zebranie kwoty 5200 na turnus rehabalitacyjny w Ośrodku ,,Ciuchcia", zebranie kwoty 7000 na fotelik samochodowy SIMON, peloty piersiowe.

Kilkanaście lat naznaczonych cierpieniem. Każdy z nich jest nierówną walką z chorobą. Z przeciwnikiem okrutnym, zabierającym marzenia, siły i przyszłość. Dzieciństwo mojej córki nigdy nie było beztroskie, a moje serce pęka, kiedy myślę o tym, ile nieszczęść spotkało kogoś, kogo kocham najbardziej – moje dziecko. Julka zmaga się z wrodzoną sztywnością stawów. Ma założoną rurkę tracheostomijną, oddychanie umożliwia jej respirator, jedzenie – PEG. Choroba zaatakowała niemal całe ciało Julci – ręce, nogi, spowodowała zapadnięcie klatki piersiowej, deformacje kręgosłupa. To rozległe uszkodzenia, które zadają mojej córce ból i skazują ją na niepełnosprawność. Jakby krzywdy było mało, Julka przeszła rozległy udar, który zniszczył wszystko, na co przez lata pracowaliśmy. Jej dominująca i bardziej sprawna prawa ręka, całkowicie odmówiła posłuszeństwa. Pozostała tylko lewa rączka, od zawsze słabsza, którą tak ciężko było się Julce posługiwać. Córeczka nie chodzi, z trudem siedzi bez podparcia. Swoje dni spędza w pozycji leżącej. Tak się bawi, uczy, poznaje cały świat. Julka przeszła operację kręgosłupa, polegającą na wszczepieniu prętów magnetycznych, która niestety się nie powiodła. Coraz bardziej denerwuje ją to, że nie może wstać, wziąć czegoś w ręce, robić tego, na co ma chęć. Widzę, że chciałaby żyć normalnie, biegać i bawić się, jak jej rówieśnicy. Julka jest więźniem swojego ciała, pozostaje całkowicie zależna od innych. Dla Julki najważniejsza jest intensywna, systematyczna rehabilitacja, której koszt przewyższa możliwości finansowe naszej rodziny.

Rok 2023:
  • przekazać środki pieniężne na dalszą rehabilitację i przyszłe turnusy (grudzień)
  • przeekazać część środków na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego w Ośrodku" Ciuchcia". (lipiec)
  • przekazać plecak, worek, piórnik i przybory szkolne, piśmiennicze, papierowe, torebeczki, art. spożywcze, kosmetyki, art. dziecięce (marzec)

• Rok 2022:
  • przekazać część funduszy na zakup sprzętu Schodołaz (grudzień)
  • wpłacić część funduszy na zakup sprzętu Schodołaz (grudzień)
  • przekazać część środków pieniężnych na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego o nazwie Schodołaz (wrzesień)
  • wpłacić część funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego o nazwie Schodołaz (wrzesień)
  • wpłacić fundusze na turnus rehabilitacyjny w ośrodku "Ciuchcia" w Grzybowie (lipiec)
  • przekazać kolejne fundusze na wyjazd rehabilitacyjny w ośrodku "Ciuchcia" - Grzybowo (kwiecień)
  • wpłacić część funduszy na wyjazd rehabilitacyjny w ośrodku "Ciuchcia" - Grzybowo (kwiecień)