Kubuś FoltynWojewództwo : Śląsk
Ur. : 6.05. 2011 roku
Diagnoza : rozszczep kręgosłupa, wodogłowie.
Cel zbiórki : zebranie środków tj. 7,6 tyś euro na zabieg ortopedyczny stopy i biodra (planowany termin pierwszego zabiegu styczeń 2020, rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne.

Kubuś, mój synek, przeszedł w swoim życiu już tak wiele… …Pierwsza ciąża, wymarzony synek – byliśmy najszczęśliwsi na świecie! Właśnie dlatego, gdy szłam na kolejne rutynowe badanie, nawet nie spodziewałam się, że za chwilę usłyszę wyrok… W pewnym momencie lekarz zamilkł, a jego skupiony na monitorze wzrok zmroził mi krew w żyłach. Potem bez słowa wstępu oznajmił: “Pani dziecko urodzi się z rozszczepem kręgosłupa, nie wiadomo, czy przeżyje”. Te słowa do mnie nie docierały. Nie wierzyłam, ale kolejne badania potwierdzały diagnozę. Odtąd każdy kolejny dzień był prawdziwym koszmarem.

Budziłam się i zasypiałam z jedną tylko myślą – czy mój synek, który teraz bezpiecznie śpi pod moim sercem, przeżyje?” – mówi z zatroskaniem mama chłopca! Zaraz po porodzie zamiast w ramiona matki trafił na stół operacyjny. Lekarze zamknęli Kubusiowi przepuklinę. Dwa miesiące później wszczepili mu zastawkę komorowo-otrzewną, w wyniku której u Kubusia wystąpiło wodogłowie. Gdy Kuba zaczął dochodzić do siebie po operacji, zaczęły się straszne wymioty… Nie mógł jeść, dławił się, bardzo cierpiał… Lekarze podjęli decyzję o kolejnym pilnym zabiegu. Udało się, ale każdy dzień Kuby to walka z chorobą.

„Mój synek ma ogromne problemy z chodzeniem. Lekarze w Polsce nie widzieli problemu w biodrach, dlatego postanowiliśmy zabrać synka do niemieckiej kliniki. Udało nam się to pod koniec listopada. Na konsultacji dowiedzieliśmy się, że oba biodra Kuby są zwichnięte! Nie mieściło mi się to w głowie, dlaczego nikt wcześniej tego nie zauważył? Dodatkowo lekarze powiedzieli, że jeśli w ciągu roku, maksymalnie dwóch lat synek nie zostanie zoperowany, czeka go już tylko wózek inwalidzki -mówi mama Kuby. Lekarze z Aschau dali nam jednak nadzieję! Zoperowali oba biodra i oba kolana Kuby, tym samym ratując jego przyszłość! W czerwcu i lipcu 2019 roku Ci sami lekarze w Aschau zoperowali stopy Kubusia.

Aby wysiłek i ból nie poszły na marne jak najszybciej Kubuś musi pojechać na intensywne turnusy rehabilitacyjne. Ale bez ponownej pomocy ludzi o dobrym serduszku sami nie damy rady. „Kubuś może chodzić i tym bardziej boli świadomość, że wszystko zależy od pieniędzy… Dlatego bardzo Was prosimy – pomóżcie Kubusiowi. Bez Was na pewno nam się nie uda…” – rodzice.Mój synek to niezwykły chłopiec, który swoim uśmiechem sprawia, że świat jest po prostu lepszy. 25 lipca lekarze w klinice w Achau zoperowali prawą stopę Kubusia. Operacja się udała, wszystko poszło zgodnie z planem! Teraz chłopiec powoli dochodzi do siebie. Wkrótce będzie musiał jechać na kolejny turnus z intensywną rehabilitacją, by usprawnić nóżki po 4 operacjach ortopedycznych, jakie przeszedł w ciągu ostatnich 9 miesięcy. Proszę, pomóż mi dać synkowi szansę na lepszą przyszłość - taką, w której nie będzie już cierpienia.

Do tej pory udało się:

  Rok 2019:
 • wpłacić środki finansowe na leczenie (czerwiec)
 • przekazać paczkę urodzinową (art. spożywcze, słodycze, kosmetyki, zabawki, art. higieniczne. książeczki, syropki na odporność, kurtka, tablica edukacyjna, gra-quizy, kubki ceramiczne, środki czystości, art. papiernicze) (maj)
 • wpłacić środki finansowe na leczenie (kwiecień)
 • przekazać kolejne fundusze na leczenie (kwiecień)
 • wpłacić środki finansowe na leczenie (kwiecień)
 • przekazać fundusze na leczenie (marzec)
 • opłacić turnus rehabilitacyjny (luty)
 • opłacić bilety lotnicze na powrót do Polski po leczeniu (luty)
 • wpłacić fundusze na leczenie (styczeń)
 • przekazać środki finansowe na leczenie (styczeń)


 • Rok 2018:
 • wpłacić fundusze na leczenie (grudzień)
 • przekazać paczkę mikołajkowo – świąteczną z artykułami spożywczymi, kosmetykami, środkami czystości, ubraniami, kosmetykami, zabawkami, słodyczami, książeczkami (grudzień)
 • wpłacić kolejne fundusze na leczenie (wrzesień)
 • przekazać środki finansowe na operację bioderek (sierpień)

NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana

Copyright © 2019 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P