Laura KerlinWojewództwo : Borcz woj. pomorskie
Ur. : 2.09.2010 roku
Diagnoza : wada mózgu /agenezja robaka móżdżku /, hipoplazja ciała modzelowatego, niedoczynność tarczycy, dysmorfia, niedosłuch, epilepsja, skolioza -tzw. Zespół Wad Wrodzonych , opóźnienie psychoruchowe , wodonercze, padaczka.
Cel zbiórki : zakup wózka inwalidzkiego Rico Buggy 4,5 tys , leżaczka kąpielowego Splashy Big za 2,6 tys , rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne .

„Jako rodzice bardzo się staramy i szukamy rozwiązań, które poprawią jakość życia naszej małej córeczki, tylko częsta i intensywna rehabilitacja może pomóc…”- mówią z troską rodzice Laurki. Wszystko to, z czym przyszło żyć Laurce, spowodowało, że jest mocno opóźniona psychoruchowo. Do tej pory nie chodzi, nie potrafi nawet samodzielnie siedzieć, nie mówi… Marzę, by córeczka była w stanie chociaż powoli, chociaż po cichutku powiedzieć, czego potrzebuje, co czuje, powiedzieć, czy mimo wszelkich przeciwności losu, które je spotkały, jest szczęśliwa… I jak każda mama marzę, by usłyszeć: kocham cię mamo! ".

Laurka dzięki swojej ciężkiej pracy, intensywnej rehabilitacji nauczyła się przekręcać z pleców na brzuch i odwrotnie. Takie sukcesy cieszą najbardziej! Cały czas czekam też na kolejne. Skolioza to kolejny problem, z którym się zmaga. Od dwóch lat nosi gorset, ale choroba cały czas postępuje. Dzięki Laurze nauczyłam się cieszyć najmniejszymi drobiazgami, nauczyłam się doceniać każdą chwilę, którą dane mi było przeżyć i która jeszcze przede mną. To jej radość, jej uśmiech powoduje, że walka o sprawność jest prostsza. " Laura jest pod stałą opieką nefrologa, okulisty, endokrynologa, neurologa, ortopedy oraz logopedy. Do dnia dzisiejszego Laurka nie chodzi, nie siedzi i nie mówi. Mimo to jest wesołą dziewczynką, dzielnie zmagającą się z przeciwnościami losu . Laurka uczęszcza również na rehabilitację, zalecana dziecku jest dwa razy w tygodniu, koszt– 160zł.

Zajęcia logopedyczne również dwa razy w tygodniu to koszt 120 zł, miesięczne kwota leczenia dziewczynki opiewa na 1120 złotych, gdzie trzeba również doliczyć także leki. Przez lekarzy prowadzących bardzo zalecane są turnusy rehabilitacyjne, gdzie Laurka wraz z mamusią wyjeżdża na dwa tygodnie, jest to Ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży Tratwa. Nie da się ukryć, że Laurka wymaga całodobowej opieki, tak naprawdę dzień i noc trzeba czuwać, być w pogotowiu, jeśli trzeba. Widzę i zdaję sobie sprawę, że tylko rehabilitacja może pomoc Laurze, sprawić, że jej dzieciństwo, a także dorosłość będą szczęśliwe. Koszt pobytu na turnusie to 5400 złotych.

Ćwiczenia są prowadzone 4 godziny dziennie, w ich skład wchodzą zajęcia SI, PAJĄK, TERAPIA MASTER, VOJTA 2 x, THERA SUIT, ĆWICZENIA W KOMBINEZONIE , 1 H LOGOPEDY/PEDAGOGA. Czy jest coś gorszego od świadomości, że nie jesteś w stanie pomóc własnemu dziecku? Od bezsilności, która doprowadza do płaczu rozpaczy? Miłość matki do dziecka jest tak przeogromna, a nie jest w stanie poradzić sobie z chorobami, jakie los na nie zesłał… Nie chcę się poddać i nie mogę. O jej sprawność będę walczyć już zawsze! Prosimy Was o wsparcie dla Laurki .

Do tej pory udało się:

  Rok 2019:
 • przekazać połowę środków finansowych na zakup specjalistycznego leżaka kąpielowego Spashy Big. (wrzesień)
 • zakupić specjalistyczne siedzisko ortopedyczne Baffin NeoSit (wrzesień)
 • z okazji urodzin przekazać paczuchę urodzinową w postaci: zabawek/gier, odzieży, artykułów szkolnych i papierniczych, kosmetyków, kubków ceramicznych, słodyczy, środków higienicznych oraz artykułów spożywczych (wrzesień)
 • przekazać fundusze na leczenie (lipiec)
 • opłacić turnus rehabilitacyjny (luty)
 • wpłacić środki finansowe na leczenie (styczeń)


 • Rok 2018:
 • przekazać paczkę mikołajkowo – świąteczną z artykułami spożywczymi, artykułami higienicznymi, środkami czystości, słodyczami, zabawkami, kosmetykami, ubraniami, książeczkami (listopad)
 • przekazać fundusze na rehabilitację (październik)
 • przekazać paczkę urodzinową (art. spożywcze, art. higieniczne, śr. czystości, zabawki, gra, książeczka, przybory) (sierpień)
 • przekazać środki finansowe na leczenie (sierpień)

NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana

Copyright © 2019 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P