Laura KerlinWojewództwo : Borcz woj. pomorskie
Ur. : 2.09.2010 roku
Diagnoza : wada mózgu /agenezja robaka móżdżku /, hipoplazja ciała modzelowatego, niedoczynność tarczycy, dysmorfia, niedosłuch, epilepsja, skolioza -tzw. Zespół Wad Wrodzonych , opóźnienie psychoruchowe , wodonercze, padaczka.
Cel zbiórki na 2020 rok: nowy wozek ricco buggy koszt 7500zl( nfz 3tys, 4.500zl doplata), 5 turnusów rehabilitacyjnych w osrodku Neuron w Malym Gacnie koszt: 5x 6.000= 30.000tys ( pierwszy turnus juz 23.02.20r) Laura będzie miała 4.5h zajeć dziennie przez 2tygodnie tj : kynoterapia, rehabilitacja, neurologopeda/pedagog, integracja sensoryczna, sala doświadczania świata, cyberoko, zakup pieluch co 2 miesiace - 501zl , zajecia logopedyczne 4x80zl w miesiacu = 320zl, rehabilitacja 3x100zl w tyg = 300zl -miesiecznie 1200zł

„Jako rodzice bardzo się staramy i szukamy rozwiązań, które poprawią jakość życia naszej małej córeczki, tylko częsta i intensywna rehabilitacja może pomóc…”- mówią z troską rodzice Laurki. Wszystko to, z czym przyszło żyć Laurce, spowodowało, że jest mocno opóźniona psychoruchowo. Do tej pory nie chodzi, nie potrafi nawet samodzielnie siedzieć, nie mówi… Marzę, by córeczka była w stanie chociaż powoli, chociaż po cichutku powiedzieć, czego potrzebuje, co czuje, powiedzieć, czy mimo wszelkich przeciwności losu, które je spotkały, jest szczęśliwa… I jak każda mama marzę, by usłyszeć: kocham cię mamo! ".

Laurka dzięki swojej ciężkiej pracy, intensywnej rehabilitacji nauczyła się przekręcać z pleców na brzuch i odwrotnie. Takie sukcesy cieszą najbardziej! Cały czas czekam też na kolejne. Skolioza to kolejny problem, z którym się zmaga. Od dwóch lat nosi gorset, ale choroba cały czas postępuje. Dzięki Laurze nauczyłam się cieszyć najmniejszymi drobiazgami, nauczyłam się doceniać każdą chwilę, którą dane mi było przeżyć i która jeszcze przede mną. To jej radość, jej uśmiech powoduje, że walka o sprawność jest prostsza. " Laura jest pod stałą opieką nefrologa, okulisty, endokrynologa, neurologa, ortopedy oraz logopedy. Do dnia dzisiejszego Laurka nie chodzi, nie siedzi i nie mówi. Mimo to jest wesołą dziewczynką, dzielnie zmagającą się z przeciwnościami losu .

Nie da się ukryć, że Laurka wymaga całodobowej opieki, tak naprawdę dzień i noc trzeba czuwać, być w pogotowiu, jeśli trzeba. Widzę i zdaję sobie sprawę, że tylko rehabilitacja może pomoc Laurze, sprawić, że jej dzieciństwo, a także dorosłość będą szczęśliwe. Czy jest coś gorszego od świadomości, że nie jesteś w stanie pomóc własnemu dziecku? Od bezsilności, która doprowadza do płaczu rozpaczy? Miłość matki do dziecka jest tak przeogromna, a nie jest w stanie poradzić sobie z chorobami, jakie los na nie zesłał… Nie chcę się poddać i nie mogę. O jej sprawność będę walczyć już zawsze! Prosimy Was o wsparcie dla Laurki .

Aktualizacja z dnia 27.12.2019r.:

Potrzeby Laury na 2020 rok :
* nowy wozek ricco buggy koszt 7500zl( NFZ 3tys, 4.500zł doplata)
* 5 turnusów rehabilitacyjnych w osrodku Neuron w Malym Gacnie koszt: 5x 6.000= 30.000tys ( pierwszy turnus juz 23.02.20r) Laura będzie miała 4.5h zajeć dziennie przez 2tygodnie tj :
- kynoterapia
- rehabilitacja
- neurologopeda/pedagog
- integracja sensoryczna
- sala doświadczania świata
- cyberoko
* zakup pieluch co 2 miesiace - 501zl
* zajecia logopedyczne 4x80zl w miesiacu = 320zl
* rehabilitacja 3x100zł w tyg = 300zl: miesiecznie 1200zł


Do tej pory udało się:

  Rok 2020:
 • przekazać część funduszy na turnus rehabilitacyjny (luty)

 • Rok 2019:
 • przekazać połowę środków finansowych na zakup specjalistycznego leżaka kąpielowego Spashy Big. (wrzesień)
 • zakupić specjalistyczne siedzisko ortopedyczne Baffin NeoSit (wrzesień)
 • z okazji urodzin przekazać paczuchę urodzinową w postaci: zabawek/gier, odzieży, artykułów szkolnych i papierniczych, kosmetyków, kubków ceramicznych, słodyczy, środków higienicznych oraz artykułów spożywczych (wrzesień)
 • przekazać fundusze na leczenie (lipiec)
 • opłacić turnus rehabilitacyjny (luty)
 • wpłacić środki finansowe na leczenie (styczeń)


 • Rok 2018:
 • przekazać paczkę mikołajkowo – świąteczną z artykułami spożywczymi, artykułami higienicznymi, środkami czystości, słodyczami, zabawkami, kosmetykami, ubraniami, książeczkami (listopad)
 • przekazać fundusze na rehabilitację (październik)
 • przekazać paczkę urodzinową (art. spożywcze, art. higieniczne, śr. czystości, zabawki, gra, książeczka, przybory) (sierpień)
 • przekazać środki finansowe na leczenie (sierpień)

NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P