Laura Kerlin

Województwo: Pomorskie
Urodzona: 02.09.2010 roku
Diagnoza: wada mózgu - agenezja robaka móżdżku, hipoplazja ciała modzelowatego, niedoczynność tarczycy, dysmorfia, niedosłuch, epilepsja, skolioza-tzw. Zespół Wad Wrodzonych,opóźnienie psychoruchowe, wodonercze, padaczka.
Cel zbiórki: zebranie kwoty 3.000 zł na sprzęt do pionizacji Hakafo oraz zebranie brakującej kwoty 4.000 zł na gorset ortopedyczny,
zebranie środków na:
-turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Wimed - koszt 6000 zł,
-turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Neuron - 8000 zł,
-miesięczna rehabilitacja 2500 zł,
-miesięczna terapia logopedyczna 2000 zł.

,,Czy jest coś gorszego od świadomości, że nie jesteś w stanie pomóc własnemu dziecku? Od bezsilności, która doprowadza do płaczu rozpaczy? Miłość matki do dziecka jest tak przeogromna, a nie jest w stanie poradzić sobie z chorobami, jakie los na nie zesłał… Nie chcę się poddać i nie mogę. O jej sprawność będę walczyć już zawsze!Laura urodziła się 02.09.2010r. z wadą mózgu- agenezja robaka móżdżku, hipoplazja ciała modzelowatego oraz wodonerczem, niedoczynnością tarczycy, niedosłuchem i epilepsją. Wszystkie te wady spowodowały, iż jest opóźniona psychoruchowo.Nie mogłam doczekać się, kiedy w końcu będę mogła przytulić moją córeczkę, której życie zgotowało wiele niespodzianek – niespodzianek, których nikomu nie życzę. Wada mózgu: agenezja robaka móżdżku, hipoplazja ciała modzelowatego, dodatkowo wodonercze, niedosłuch, wada wzroku, niedoczynność tarczycy, a także padaczka ta, która potrafi zniszczyć wszystko to, czego Laurka zaczęła się uczyć. Każdy jej postęp, każdy nawet najmniejszy krok ku samodzielności i sprawności potrafi zniszczyć. Niczym tornado pojawia się i znika, siejąc spustoszenie…„Jako rodzice bardzo się staramy i szukamy rozwiązań, które poprawią jakość życia naszej małej córeczki, tylko częsta i intensywna rehabilitacja może pomóc…”- mówią z troską rodzice Laurki. Wszystko to, z czym przyszło żyć Laurce, spowodowało, że jest mocno opóźniona psychoruchowo. Do tej pory nie chodzi, nie potrafi nawet samodzielnie siedzieć, nie mówi…,,Marzę, by córeczka była w stanie chociaż powoli, chociaż po cichutku powiedzieć, czego potrzebuje, co czuje, powiedzieć, czy mimo wszelkich przeciwności losu, które je spotkały, jest szczęśliwa… I jak każda mama marzę, by usłyszeć: kocham cię mamo! ".Laurka dzięki swojej ciężkiej pracy, intensywnej rehabilitacji nauczyła się przekręcać z pleców na brzuch i odwrotnie. Takie sukcesy cieszą najbardziej! Cały czas czekam też na kolejne. Skolioza to kolejny problem, z którym się zmaga. Od dwóch lat nosi gorset, ale choroba cały czas postępuje. Dzięki Laurze nauczyłam się cieszyć najmniejszymi drobiazgami, nauczyłam się doceniać każdą chwilę, którą dane mi było przeżyć i która jeszcze przede mną. To jej radość, jej uśmiech powoduje, że walka o sprawność jest prostsza.Laurka dzięki swojej ciężkiej pracy, intensywnej rehabilitacji nauczyła się przekręcać z pleców na brzuch i odwrotnie. Takie sukcesy cieszą najbardziej! Cały czas czekam też na kolejne. Skolioza to kolejny problem, z którym się zmaga. Od dwóch lat nosi gorset, ale choroba cały czas postępuje. Dzięki Laurze nauczyłam się cieszyć najmniejszymi drobiazgami, nauczyłam się doceniać każdą chwilę, którą dane mi było przeżyć i która jeszcze przede mną. To jej radość, jej uśmiech powoduje, że walka o sprawność jest prostsza. " Laura jest pod stałą opieką nefrologa, okulisty, endokrynologa, neurologa, ortopedy oraz logopedy. Nie da się ukryć, że Laurka wymaga całodobowej opieki, tak naprawdę dzień i noc trzeba czuwać, być w pogotowiu, jeśli trzeba. Widzę i zdaję sobie sprawę, że tylko rehabilitacja może pomoc Laurze, sprawić, że jej dzieciństwo, a także dorosłość będą szczęśliwe. Czy jest coś gorszego od świadomości, że nie jesteś w stanie pomóc własnemu dziecku? Od bezsilności, która doprowadza do płaczu rozpaczy? Miłość matki do dziecka jest tak przeogromna, a nie jest w stanie poradzić sobie z chorobami, jakie los na nie zesłał… Nie chcę się poddać i nie mogę. O jej sprawność będę walczyć już zawsze! Dziewczynka uczęszcza na zajęcia z logopedą, gdzie ma wykonywane masaże jamy ustnej wewnętrzne i zewnętrzne, stymulowany jest układ słuchowy, rozwijana komunikacja niewerbalna poprzez wskazywanie i pokazywanie." Prosimy Państwa o pomoc dla Laurki .

Rok 2022:
  • przekazać kolejną część funduszy na zakup gorsetu ortopedycznego (grudzień)
  • przekazać przelew środków finansowych na turnus rehabilitacyjny w ośrodku "Wimed" miejscowość Skępe (listopad)
  • zakupić papcie ortopedyczne do szkoły (październik)
  • przekazać środki pieniężne na zakup specjalistycznego mleka Resource oraz na rehabilitację NDT BoBath (kwiecień)
  • przekazać paczkę z układankami, puzzlami, kosmetykami i odzieżą (kwiecień)
  • przekazać fundusze na opłacenie miesięcznych zajęć z logopedą (marzec)

• Rok 2021:
  • przekazać fundusze na opłacenie dwumiesięcznego leczenia metodami Bobath i Vojty oraz leczenie logopedyczne (czerwiec)
  • wpłacić środki finansowe na opłacenie miesięcznych zajęć rehabilitacyjnych metodą Bobath (kwiecień)
  • zakupić blender firmy Bosch (marzec)
  • otrzymać fundusze na cały pakiet rehabilitacji metodą Bobath (marzec)