Maciuś i Piotruś GiermanowiczWojewództwo: Śląskie
Urodzeni: 10.08.2011 roku
Diagnoza: obaj bracia chorują na Mózgowe Porażenie Dziecięce i są opóźnieni psychoruchowo
Cel zbiórki: zbieranie środków na turnusy rehabilitacyjne, rehabilitacje i niezbędny sprzęt.

Leczenie i rehabilitacja bliźniaków wymaga ogromnych nakładów finansowych. Walka o zdrowie i usprawnianie chłopaków to nieustanna rehabilitacja, wizyty u specjalistów w różnych miastach, zakup leków i sprzętów medycznych oraz ortopedycznych, odpowiednia dieta i turnusy rehabilitacyjne. Rodzice chcą dać im szansę na lepsze życie, jednak sami nie są w stanie sprostać kosztom wszystkich potrzeb związanych z leczeniem i rehabilitacją. Wszystkim, którzy zechcą pomóc w leczeniu i rehabilitacji braci serdecznie DZIĘKUJEMY. ” Nasi synowie, bliźniacy, urodzili się 10.08.2011 roku jako wcześniacy z niską wagą urodzeniową. Obaj bracia chorują na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Najważniejszą walkę, walkę o życie – wygrały. Jednak bez chwili wytchnienia rozpoczęła się walka o zdrowie i samodzielność” – rodzice. Bliźniacy są bardzo opóźnieni w rozwoju psychoruchowym (nie raczkują, samodzielnie nie siedzą, nie chodzą). Wymagają stałej, ciągłej rehabilitacji, leczenia, opieki wielu specjalistów oraz stałego wspomagania rozwoju. Pomimo swojej choroby Maciuś i Piotruś są bardzo pogodni i ciekawi świata. Na co dzień zarażają uśmiechem i dzielnie pokonują przeszkody, jakie stawia przed nimi zespół MPD. Koszty leczenia i rehabilitacji dwójki niepełnosprawnych dzieci są ogromne. Miesięczna kwota potrzebna rodzicom do usprawniania swoich dzieci to 3 000 tysiące złotych. Maciuś i Piotruś po przedszkolu uczęszczają dodatkowo na terapię ruchową, logopedyczną, integrację sensoryczną (SI) oraz muzykoterapię. ” Niezbędne w leczeniu naszych synów są wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, które powinny odbywać się kilka razy w roku. Koszt wyjazdu na jeden turnus rehabilitacyjny dwójki dzieci wynosi około 11 tysięcy złotych. ,,My jako rodzice ze swojej strony robimy wszystko co w naszej mocy, aby usprawnianie i terapia naszych dzieci odbywała się systematycznie, bo tylko wówczas daje to pozytywne i trwałe efekty. Dzięki Państwa pomocy Maciek i Piotrek będą mogli odbywać intensywną rehabilitację dającą nadzieję na rozwój i uzyskanie samodzielności w przyszłości ” – rodzice Chłopców.

TERAPIA LOGOPEDYCZNA jest istotnym elementem rehabilitacji.
To, że nie mówimy, wcale nie znaczy, że nie mamy nic do powiedzenia :) :) Codziennie uczymy się komunikacji, byśmy mogli powiedzieć o jak największej ilości naszych potrzeb, wrażeń, emocji i potrafili komunikować się z otoczeniem. Ważną rolę w terapii logopedycznej odgrywa stymulacja dotykowa i masaż różnych części twarzy. Ma to na celu wspomaganie procesu karmienia, gryzienia i picia.

TERAPIA RĘKI ma na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, jak również dostarczenia wrażeń dotykowych i poznania dzięki nim różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania. Terapia ręki przede wszystkim służy nam do osiągnięcia samodzielności w podstawowych czynnościach życia codziennego. Uczy również cierpliwości i koncentracji uwagi oraz poprawia koordynację wzrokowo-ruchową.

,,Pobyt na turnusach to dla nas bardzo intensywny czas. Nie marnujemy dawanych nam szans na rozwój. Korzystamy ze wszystkich zajęć i w swoim czasie owocuje to postępami ". ,,W 2018 roku udało nam się wyjechać na dwa turnusy intensywnej rehabilitacji do Ośrodka "Michałkowo" w Bystrej. Codziennie mieliśmy 5 różnych terapii zajęciowych, które mają wspomagać rozwój. Najważniejsza dla nas jest rehabilitacja ruchowa. 2,5 godziny ćwiczeń na sali rehabilitacyjnej to dla nas duży wysiłek. I powiemy Wam, że bywało różnie, raz z uśmiechem na twarzy, raz ze łzami w oczach. Walczymy z naszym największym wrogiem - spastyką - to napięcie mięśniowe, które zniekształca kości i powoduje straszny ból. Nasi rehabilitanci pracują głownie na tym, by rozluźnić mocno spastyczne mięśnie, po to by jak najmniej nas bolało... Pracują nad tym, by nasze kręgosłupy i stawy nadal były proste, by jak najmniej dochodziło do wykrzywień i deformacji w układzie kostno - stawowym. Spastyka i ból to zbyt wiele jak dla takich siedmiolatków jak my, ale nie poddajemy się i nadal walczymy. Na ćwiczeniach dajemy z siebie 100% naszych możliwości. Nasze drobne sukcesy, małe kroczki i każdy najmniejszy postęp dają ogromną radość i motywują do dalszego wysiłku. Tak wiele udało nam się już osiągnąć, ale jeszcze sporo pracy i wyzwań przed nami... Z całych dwóch małych serduszek, dziękujemy Wszystkim, którzy pomagają nam wrócić do zdrowia Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się osiągnąć nasz wymarzony cel - SAMODZIELNOŚĆ." Dlatego też, apelujemy do Państwa o pomoc i wpłacanie darowizn na rzecz wspaniałych braci Maćka i Piotrusia. Prosimy, przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!!

Do tej pory udało się:

  Rok 2023:
 • przekazać fundusze na turnus rehabilitacyjny w Brennej (kwiecień)
 • przekazać plecaki szkolne, piórniki i worki, akcesoria piśmiennicze, papierowe i szkolne, układanki, quizy oraz kosmetyki i książki, audiobooka (marzec)
 • dzięki Auchan Katowice przekazać pralkę firmy Beko (styczeń)

 • Rok 2022:
 • resztę brakujących środków pieniężnych na zakup pionizatora oraz fundusze na opłacenie turnusów rehabilitacyjnych dla Chłopców w Ośrodku "Michałkowo" w Bystrej na Marzec (grudzień)
 • przekazać całą brakującą kwotę na zakup specjalistycznego pionizatora z odwiedzeniem (listopad)
 • przekazać kolejne fundusze na zakup specjalistycznego pionizatora z odwiedzeniem Bliźniakom Giermanowicz (październik)
 • przekazać fundusze na zakup specjalistycznego pionizatora z odwiedzeniem (październik)
 • przekazać odzież chłopięcą, kosmetyki, puzzle, układanki i artykuły higieniczne (kwiecień)
 • przekazać fundusze na zakup dwóch specjalistycznych aktywnych wózków inwalidzkich (kwiecień)
 • przekazać środki finansowe na turnus rehabilitacyjny w ośrodku "Michałkowo" w Bystrej (kwiecień)

 • Rok 2021:
 • wpłacić środki pieniężne na zakup specjalistycznych siedzisk samochodowych (wrzesień)
 • wpłacić kolejne środki pieniężne na zakup specjalistycznych siedzisk samochodowych (wrzesień)
 • wpłacić kolejne środki pieniężne na zakup siedzisk rehabilitacyjnych samochodowych (sierpień)
 • wpłacić kolejną transzę funduszy na zakup specjalistycznych siedzisk samochodowych (sierpień)
 • przekazać środki pieniężne na zakup siedzisk samochodowych, specjalistycznych (sierpień)
 • wpłacić środki pieniężne na zakup specjalistycznych siedzisk samochodowych (lipiec)

 • Rok 2020:
 • wpłacić część środków pieniężnych na turnus rehabilitacyjny w Pile metodą Medeka (grudzień)
 • przekazać fundusze na opłacenie całego pakietu zajęć rehabilitacyjnych (październik)
 • przekazać środki dezynfekujące, art. gospodarstwa domowego, środki czystości, odzież, chusteczki antybakteryjne (październik)
 • opłacić październikowe zajęcia "SI" - pakiet zajęć terapii sensorycznej (wrzesień)
 • przekazać fundusze na dalsze leczenie oraz specjalistyczną rehabilitację i leki (czerwiec)
 • przekazać paczkę Wielkanocną z z zabawkami, grami-quizami, puzzlami, artykułami szkolnymi, artykułami piśmienniczymi, piórniczkami z wyposażeniem, plecak szkolny i szkolne upominki. (kwiecień)
 • obdarować środkami czystości, odzieżą, kosmetykami, kubkami ceramicznymi (styczeń)


 • Rok 2019:
 • obdarować rodzinkę świątecznymi artykułami spożywczymi, zabawkami, rajstopami, syropkami w żelu na odporność (grudzień)
 • przekazać kolejne fundusze na leczenie i rehabilitację (sierpień)
 • przekazać z okazji urodzin odzież, art. papiernicze, zabawki, kosmetyki, prześcieradła, art. spożywcze (sierpień)
 • przekazać fundusze na leczenie i rehabilitację (sierpień)
 • wpłaciliśmy fundusze na leczenie (czerwiec)
 • przekazaliśmy środki finansowe na zakup sprzętu dla chłopców (czerwiec)NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo strabag cez cez harpol juroszek sap agamo rolbrat dge planetarium amhil stalex logmaster agro gromotka gregstal bonus nord farmona meprozet cez coig energopomiar drobiarstwo rakbud apm farmona rolbrat adamigo hotelsilva ws grip

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P