Maciuś i Piotruś Giermanowicz

Województwo : bliźniacy z Rudy Śląskiej , Śląskie
Ur. : 10.08.2011 roku
Diagnoza : obaj bracia cierpią na Mózgowe Porażenie Dziecięce i są opóźnieni psychoruchowo
Cel zbiórki : rehabilitacja dla obu chłopców, PILNE- zakup dwóch wózków inwalidzkich typu "Parasolka " koszt obu 7 tys zł , zakup fotelików rehabilitacyjnych to 10 tys zł za dwie sztuki, turnusy rehabilitacyjne -koszt jednego turnusu to 11 tys zł za obu chłopców, różne terapie , w tym logopedyczna.

Leczenie i rehabilitacja bliźniaków wymaga ogromnych nakładów finansowych. Walka o zdrowie i usprawnianie chłopaków to nieustanna rehabilitacja, wizyty u specjalistów w różnych miastach, zakup leków i sprzętów medycznych i ortopedycznych, odpowiednia dieta i turnusy rehabilitacyjne. Rodzice chcą dać im szansę na lepsze życie, jednak sami nie są w stanie sprostać kosztom wszystkich potrzeb związanych z leczeniem i rehabilitacją. Wszystkim, którzy zechcą pomóc w leczeniu i rehabilitacji braci serdecznie DZIĘKUJEMY. ” Nasi synowie, bliźniacy, urodzili się 10.08.2011 roku jako wcześniacy z niską wagą urodzeniową. Obaj bracia chorują na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Najważniejszą walkę, walkę o życie – wygrały. Jednak bez chwili wytchnienia rozpoczęła się walka o zdrowie i samodzielność” – rodzice. Bliźniacy są bardzo opóźnieni w rozwoju psychoruchowym (nie raczkują, samodzielnie nie siedzą, nie chodzą). Wymagają stałej, ciągłej rehabilitacji, leczenia, opieki wielu specjalistów oraz stałego wspomagania rozwoju. Pomimo swojej choroby Maciuś i Piotruś są bardzo pogodni i ciekawi świata. Na co dzień zarażają uśmiechem i dzielnie pokonują przeszkody, jakie stawia przed nimi zespół MPD. Koszty leczenia i rehabilitacji dwójki niepełnosprawnych dzieci są ogromne. Miesięczna kwota potrzebna rodzicom do usprawniania swoich dzieci to 3 000 tysiące złotych. Maciuś i Piotruś po przedszkolu uczęszczają dodatkowo na terapię ruchową, logopedyczną, integrację sensoryczną (SI) oraz muzykoterapię. ” Niezbędne w leczeniu naszych synów są wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, które powinny odbywać się kilka razy w roku. Koszt wyjazdu na jeden turnus rehabilitacyjny dwójki dzieci wynosi około 11 tysięcy złotych.

Do naszych, teraźniejszych, pilnych potrzeb należy również zakup dwóch wózków inwalidzkich typu „parasolka”, koszt to około 7 tysięcy zł. za dwie sztuki, które umożliwią nam szybki i łatwy transport dzieci oraz dwóch fotelików rehabilitacyjnych, koszt obu to około 10 tysięcy zł, które wesprą nasze dzieci w odzyskaniu pełnej sprawności, dzięki odpowiedniej postawie ciała. My jako rodzice ze swojej strony robimy wszystko co w naszej mocy aby usprawnianie i terapia naszych dzieci odbywała się systematycznie, bo tylko wówczas daje to pozytywne i trwałe efekty. Dzięki Państwa pomocy Maciek i Piotrek będą mogli odbywać intensywną rehabilitację dającą nadzieję na rozwój i uzyskanie samodzielności w przyszłości ” – rodzice Chłopców. "TERAPIA LOGOPEDYCZNA jest istotnym elementem naszej rehabilitacji.

To, że nie mówimy, wcale nie znaczy, że nie mamy nic do powiedzenia :) :) Codziennie uczymy się komunikacji, byśmy mogli powiedzieć o jak największej ilości naszych potrzeb, wrażeń, emocji i potrafili komunikować się z otoczeniem. Ważną rolę w terapii logopedycznej odgrywa stymulacja dotykowa i masaż różnych części twarzy. Ma to na celu wspomaganie procesu karmienia, gryzienia i picia. TERAPIA RĘKI ma na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, jak również dostarczenia wrażeń dotykowych i poznania dzięki nim różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania. Terapia ręki przede wszystkim służy nam do osiągnięcia samodzielności w podstawowych czynnościach życia codziennego. Uczy nas również cierpliwości i koncentracji uwagi oraz poprawia koordynację wzrokowo-ruchową. Każdego dnia wytrwale pokonywaliśmy trudności związane z ograniczeniami naszych rączek. Pobyt na turnusach to dla nas bardzo intensywny czas. Nie marnujemy dawanych nam szans na rozwój. Korzystamy ze wszystkich zajęć i w swoim czasie owocuje to postępami ". W 2018 roku udało nam się wyjechać na dwa turnusy intensywnej rehabilitacji do Ośrodka "Michałkowo" w Bystrej.

Codziennie mieliśmy 5 różnych terapii zajęciowych, które mają wspomagać nasz rozwój. Najważniejsza dla nas jest rehabilitacja ruchowa. 2,5 godziny ćwiczeń na sali rehabilitacyjnej to dla nas duży wysiłek. I powiemy Wam, że bywało różnie, raz z uśmiechem na twarzy, raz ze łzami w oczach.

Walczymy z naszym największym wrogiem - spastyką - to napięcie mięśniowe, które zniekształca kości i powoduje straszny ból. Nasi rehabilitanci pracują głownie na tym, by rozluźnić mocno spastyczne mięśnie, po to by jak najmniej nas bolało... Pracują nad tym, by nasze kręgosłupy i stawy nadal były proste, by jak najmniej dochodziło do wykrzywień i deformacji w układzie kostno - stawowym.

Spastyka i ból to zbyt wiele jak dla takich siedmiolatków jak my, ale nie poddajemy się i nadal walczymy. Na ćwiczeniach dajemy z siebie 100% naszych możliwości. Nasze drobne sukcesy, małe kroczki i każdy najmniejszy postęp dają ogromną radość i motywują do dalszego wysiłku. Tak wiele udało nam się już osiągnąć, ale jeszcze sporo pracy i wyzwań przed nami... Z całych dwóch małych serduszek, dziękujemy Wszystkim, którzy pomagają nam wrócić do zdrowia Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się osiągnąć nasz wymarzony cel - SAMODZIELNOŚĆ."

Dlatego też, apelujemy do Państwa o pomoc i wpłacanie darowizn na rzecz wspaniałych braci Maćka i Piotrusia. Prosimy, przyłączcie się jak najszybciej do pomocy!!!

• przekazać kolejne fundusze na leczenie i rehabilitację (sierpień)
  • przekazać z okazji urodzin odzież, art. papiernicze, zabawki, kosmetyki, prześcieradła, art. spożywcze (sierpień)
  • przekazać fundusze na leczenie i rehabilitację (sierpień)
  • wpłaciliśmy fundusze na leczenie (czerwiec)