Maja Wągrodzka

Województwo: Śląskie
Urodzona: 12.05.2020 roku
Diagnoza: Hipoplazja Nerwów Wzrokowych, oczopląs, obniżone napięcie mięśniowe.
Cel zbiórki: Zebranie kwoty 15 tyś zł na kolejny zabieg- podaż Alloplantu, oraz środków na intensywną rehabilitację ruchową i wzrokową- miesięcznie 2400 zł.

Użycie alloplantu jako biomateriału znalazło swoje zastosowanie w chirurgii regeneracyjnej, co stanowi przełom w tej dziedzinie, która pomaga w sytuacjach, gdy tradycyjna chirurgia wyczerpała swoje możliwości. Jest to naturalna substancja biologiczna preparowana od dawcy, dzięki specjalnemu chemicznemu przetworzeniu, biomateriał pozbawia się własnej struktury genowej, nie dochodzi do odrzucenia alloplantu podczas przeszczepu. Alloplant jest szkieletem kolagenu, który przenosi informacje o zdrowej tkance do konkretnego narządu. Dzięki temu lekowi organizm może regenerować, stymulować oraz przywrócić funkcje poszczególnych narządów. Maja urodziła się 12 maja 2020 roku jako zdrowa dziewczynka. Gdy córeczka miała trzy miesiące zauważyłam, że nie reaguje na światło. Zaniepokojona udałam się z Mają na wizytę do okulisty. Po badaniu pani doktor stwierdziła, że nie widzi u Mai nerwów wzrokowych i prawdopodobnie będzie niewidoma. Nie mogłam uwierzyć w to, co usłyszałam. W jednej chwili świat mi się zawalił. Kolejne konsultacje okulistyczne u innych lekarzy tylko potwierdziły diagnozę. 28 sierpnia 2020 r. Maja została skierowana na specjalistyczne badania do szpitala okulistycznego w Chorzowie. Tam po dokładnych badaniach okazało się, że Maja ma hipoplazje nerwów wzrokowych. Lekarz negatywnie ocenił nerwy wzrokowe Mai. W opisie wskazał, że są blade, bardzo cienkie i mają tylko 0,9 mm. Została Nam przekazana informacja, że Maja będzie niewidoma. Nie ma nic gorszego dla matki niż usłyszeć tak druzgocącą diagnozę. Postanowiłam nie poddawać się i walczyć o wzrok mojego jedynego dziecka. Konsekwencją tego, że Maja nie widzi są problemy ruchowe. Córeczka bardzo długo nie przewracała się z boku na bok, nie raczkowała i do dziś nie chodzi. Wymaga nieustannych ćwiczeń i wsparcia fizjoterapeuty. Lista problemów nie ma końca. Lekarze zdiagnozowali także u Mai niskie napięcie mięśniowe. Maja ma problemy z jedzeniem – nie gryzie pokarmów stałych, ma problemy z przeżuwaniem. Córeczka była dwa razy w szpitalu z powodu infekcji jamy ustnej, co spowodowało, że we wrześniu 2022 roku musiała mieć usunięte wszystkie ząbki. Maja potrzebuje stałej, intensywnej rehabilitacji. Jest pod opieką neurologa i okulisty. Trzy razy w tygodniu jeździ na rehabilitację ruchową i wzrokową. Ponieważ waga i wzrost córeczki jest poniżej normy, czeka ją jeszcze szereg badań i pobyt w szpitalu na Oddziale Endokrynologii, aby ocenić skalę zaburzeń hormonalnych i wdrożyć dodatkowe leczenie. Szukając pomocy dla oczek Mai, znalazłam klinikę w mieście Ufa, która jako jedyna na świecie specjalizuje się w regeneracji nerwów wzrokowych preparatem Alloplant. Dzięki mobilizacji rodziny i przyjaciół udało Nam się zebrać środki na dwukrotny wyjazd Mai do tej kliniki. Córeczka miała już podawany dwukrotnie preparat – w listopadzie w 2021 roku i drugi raz w listopadzie 2022 roku. Wychowuję córeczkę sama, wspierana przez moich rodziców i nie mam już środków na pokrycie kosztów kolejnych wyjazdów i rehabilitacji. Podczas pierwszej operacji Maja miała podawany preparat pod oczy, natomiast przy drugiej operacji córeczce rozcinano oko i podano preparat bezpośrednio do oka. Druga operacja była bardzo trudna. Już zauważyłam u Mai reakcję na światło, której wcześniej nie było. Maja wyciąga także rączki w kierunku dużych, świecących przedmiotów. Nie możemy przerwać już zaczętej terapii. To jedyna szansa na uratowanie wzroku mojej kochanej Majeczki. Prosimy Państwa o pomoc dla Mai.

• przekazać część środków na podaż Alloplantu (styczeń)

• przesłać część środków pieniężnych na kolejny zabieg przywracający wzrok całkowity w Klinice w Rosji (grudzień)
  • wpłacić kolejną część środków pieniężnych na zabieg oczu w Klinice w Rosji (październik)
  • wpłacić kolejną część środków pieniężnych na zabieg oczu (październik)