Martyna SiemińskaWojewództwo: Mazowieckie
Urodzona: 20.09.2009r.
Diagnoza: Guz Mózgu, Niedoczynność Przysadki Tarczycy, Zespół Metaboliczny, Polineuropatia, Skolioza Idiopatyczna, Stopa Końsko-Szpotawa, Koślawość Kolana, Niedowład Kończyn, Połowiczne Widzenie.

Cel zbiórki: długofalowa pomoc w zakupie leków, niezbędnego sprzętu, rehabilitacji, sesji w lokomacie zabiegów fizjoterapeutycznych. Godzina rehabilitacji neurologicznej to koszt 220 zł, zabieg fizjoterapeutyczny 150 zł za godzinę, do tego dochodzą wysokie koszty dojazdów do specjalistów i na rehabilitacje.


Martynka w Wigilię Bożego Narodzenia 2015r oprócz zabawek dostała w prezencie od losu guza mózgu. Zdiagnozowany gwiaździak miał być łagodny, a jednak okazał się być śmiertelnym zagrożeniem. Po pierwszej operacji guza Martynka otrzymała chemioterapię, po której nastąpił wylew krwi z guza. Wówczas pojawiły się groźne dla życia powikłania. Wyszła z OIOM-u siłą woli życia. Kolejne miesiące spędzone w szpitalu to ratowanie mózgu przed powikłaniami, a potem roczna chemioterapia. Guz jednak nadal rósł. Dzięki dobrym sercom ludzi Martynka przeszła dwie kolejne operacje guza w Tubingen - w 2018 i 2021r. Rosnący powoli guz uciska struktury mózgowe odpowiedzialne za wiele hormonów. Powikłania wymagają stałej kontroli wielu specjalistów, kosztownych leków i rehabilitacji. Mimo cierpienia Martynka jest bardzo optymistyczną osóbką, zawzięcie walczy o swoje zdrowie i sprawność, nie poddaje się i dzielnie ćwiczy pod okiem wielu rehabilitantów. Połowę swojego życia walczy z guzem mózgu. Za nią 19 operacji, ciężka chemia, mnóstwo powikłań. Jej życie różni się od życia innych nastolatek. Jest w nim więcej bólu. O wiele więcej. O wiele za dużo. Mimo wszystko Martynka kocha życie, a my robimy wszystko, by było jak najdłuższe, jak najszczęśliwsze. Dlatego dziś znów stajemy przed Wami i prosimy o pomoc. Mimo, że guz w mózgu Martynki jest stabilny, to los nie oszczędza jej cierpienia. W styczniu 2023 r. otworzyły się rany w miejscu, gdzie w marcu 2016r przebiegały dreny zewnętrzne po wylewie z guza. Znaleziono w nich szwy chirurgiczne, które się nie rozpuściły. W głowie Martynki był też mały element metalowy, który został usunięty podczas operacji w Niemczech w październiku 2023 roku. Jednak z wielką pokorą i cierpliwością przyjmuje to, co jej niesie los i z wiarą, że przyjdą dni bez bólu. Ponieważ ostatnie dwie operacje guza przeprowadzono w Tybindze, tamtejsi lekarze najlepiej znali stan głowy Martynki i to oni przeprowadzili zabieg. Po minimum 6 miesiącach można uzupełnić brakujący fragment kości. Lekarz powiedział, że kość czaszki wygląda dobrze, nie jest zakażona, uzupełnił ubytki, wypełnił dziury w czaszce i pod skórą wszystko jest wygładzone, skóra była poraniona od spodu, usunął zcieńczoną skórę i zszył na nowo, skóra jest teraz w bardzo dobrej kondycji i spodziewa się, że będzie się goić dobrze. A na koniec - wisienka na torcie: doktor Füllbier usunął kraniofixy. Nie mogliśmy w to uwierzyć! Przecież część ich była pod kością czaszki. Wykręcił je i usunął, a było ich 4, a nie 3, jak sądziliśmy. Prof Schuhmann planował tylko spiłować ich wystające części, a tu - taka niespodzianka. Mamy taką radość w sercu, jakiej dawno nie było, że to wszystko ma sens, że tyle osób nam pomogło i że to była bardzo dobrze podjęta decyzja, by tutaj naprawić głowę Martynki. DZIĘKUJEMY. Martynka wymaga dalszej rehabilitacji, aby usuwać szkody wyrządzone przez guz. Prosimy o wspieranie Dzielnej Martynki.

Do tej pory udało się:

    Rok 2023:
  • wpłacić kolejne środki finansowe na operację wyciagnięcia części metalowych z główki (listopad)
  • wpłacić kolejne środki finansowe na operację wyciagnięcia części metalowych z główki (październik)
  • wpłacić część środków finansowych na operację wyciagnięcia części metalowych z główki (październik)
  • wpłacić część środków finansowych na operację wyciagnięcia części metalowych z główki (październik)
  • wpłacić część środków finansowych na operację wyciagnięcia metalowych części z główki (październik)
  • wpłacić część środków finansowych na operację wyciągnięcia metalowych części z główki (wrzesień)NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo strabag cez cez harpol juroszek sap agamo rolbrat dge planetarium amhil stalex logmaster agro gromotka gregstal bonus nord farmona meprozet cez coig energopomiar drobiarstwo rakbud apm farmona rolbrat adamigo hotelsilva ws grip

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P