Mateusz Padykuła

Województwo: podkarpackie
Urodzony : 24.08.2018 roku
Diagnoza: MPD, Niedowidzenie.
Cel zbiórki: Dofinansowanie kolejnych pięciu operacji podania Alloplantu/koszt 250 tyś zł/, operacje co cztery miesiące. Pomoc w bieżącym opłacaniu rehabilitacji i zakupie Platformy Wibracyjnej Galileo. Roczny koszt leczenia Mateuszka to 120 tyś zł. Na to leczenie składa się udział w turnusach rehabilitacyjnych, regularne wizyty u terapeutów NDT Bobath i Vojty, intensywna terapia neurologopedyczna i osteopatyczna, terapia wzroku, i kosztowny sprzęt (wózek, pionizator i ortezy). Rezygnacja z choćby jednego składnika tak złożonego procesu terapeutycznego to dla Mateuszka duży krok w tył, dlatego ze wszystkich sił zachęcamy Państwa do wsparcia naszego Podopiecznego.

Mateuszek urodził się w 28 tyg. ciąży, w skutek powikłań stracił swojego brata bliźniaka. Niedotlenienie i liczne wylewy doprowadziły do zniszczenia ponad połowy mózgu, uszkodzenia nerwu wzrokowego oraz korowych zaburzeń widzenia. Powikłania wynikające z wcześniactwa doprowadziły też do rozwinięcia retinopatii i zniszczenia siatkówki i krótkowzroczności -16 dioprii. Lekarze nie dawali Mateuszkowi szans na to, że będzie widział czy w jakikolwiek sposób funkcjonował. Mówiono nam, że jeśli jakimś cudem przeżyje będzie jak warzywo. Jednak my nigdy nie poddaliśmy się i każdego dnia walczymy o to, aby poprawić jego sprawność fizyczną oraz intelektualną. Mateuszek od dnia narodzin dźwiga na swoich dziecięcych barkach mnóstwo problemów i schorzeń. Nadal samodzielnie nie siedzi, ani nie chodzi. Na dzień dzisiejszy naszym priorytetem jest walka o jego wzrok. Jest to możliwe dzięki kosztownej terapii w specjalistycznej klinice w Ufie. Szansą dla Mateuszka jest leczenie nowatorską metodą dr Muldasheva w klinice Alloplant Eye and Plastic Surgery Center w Ufie. Polega ona na wielokrotnym wszczepieniu do oczu substancji ALLOPLANT, która może zatrzymać zanik nerwów wzrokowych, jak również je zregenerować. W sierpniu 2023 po raz pierwszy udaliśmy się do Ufy na taką operację. Tam oprócz operacji wzroku lekarze pojęli decyzję o podaniu Matuszkowi Alloplantu neurologicznego, który ma na celu poprawę funkcjonowania ruchowego dziecka. Jednak trwałe efekty leczenia mogą być zauważalne dopiero po 6. takich operacjach. Alloplant to biomateriał, odkryty oraz opatentowany przez wybitnego rosyjskiego naukowca Profesora Ernst Muldasheva, który ponad 30 lat udoskonala i opracowuje coraz to nowsze zastosowania biomateriału w swojej Klinice Russian Eye and Plastic Surgery Centere w miejscowości Ufa, Rosja. Alloplant jest szkieletem kolagenu, który przenosi informacje o zdrowej tkance do konkretnego narządu. Dzięki temu lekowi organizm może regenerować, stymulować oraz przywrócić funkcje poszczególnych narządów. Wyjeżdżając do kliniki Mateuszek widział na około 40cm teraz jest to około 120cm. Pojawiła się koordynacja ręka-oko, szybciej reaguje na poruszające się przedmioty. Alloplant neurologiczny zadziałał na napięcie mięśniowe delikatnie je obniżając, co wpłynęło na rozwój mowy, która stała się bardziej płynna i wyraźna. Spadło też napięcie mięśniowe w obręczy barkowej, dzięki temu Mateusz jest w stanie utrzymać w ręku kredkę i coś namalować, albo chwycić chrupek i go zjeść. Oprócz tego Matuszek cały czas musi być intensywnie rehabilitowany. Planujemy też zakup platformy wibracyjnej Galileo by móc efektywniej ćwiczyć w domu. Zasady Galileo oparte są na naturalnym ruchu ludzkiego chodu. Zmieniający strony ruch Galileo, przypominający ruch huśtawki o zmiennej amplitudzie i częstotliwości, pobudza sekwencję ruchów przypominającą ludzki chód. Szybki ruch platformy treningowej powoduje wychylanie miednicy – podobne jak podczas chodzenia, ale znacznie częstsze. Dzięki wsparciu darczyńców, w roku 2021 Mateuszek uczestniczył w 14 turnusach Vojty, 9 turnusach terapii wzroku i 3 turnusach mikropolaryzacji, dzięki którym zrobił duże postępy i polepszył swoje napięcie mięśniowe. Posadzony potrafi usiedzieć kilka sekund, ale już nie może doczekać się, kiedy będzie mógł zwiedzać świat na czworaka! By tego dokonać niezbędna jest kontynuacja jego kosztownego leczenia i rehabilitacji. Bez tego w przyszłości nie będzie w stanie aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. 22marca 2024 roku Mateuszek wyjechał po raz drugi na operację do Ufy. Bardzo dziękuję z całego swojego serduszka za wasze ogromne serca i wsparcie. Dlatego z całego serca prosimy Was o wsparcie i pomoc, ponieważ sami nie damy rady sfinansować w tak krótkim czasie tak ogromnych wydatków. Walka o wzrok jest naszym priorytetem ponieważ widzimy że Mateuszek widząc więcej lepiej rozwija się ruchowo i intelektualnie.

• wpłacić pieniążki na operację oczu (kwiecień)
  • wpłacić kolejne pieniążki na operację oczu (kwiecień)
  • wpłacić pieniążki na operację oczu opatentowanym Alloplantem (kwiecień)
  • ....