Mikołaj Szkolak

Województwo: Podkarpackie
Urodzony: 10.12.2020 roku
Diagnoza: Neuroblastoma, inaczej mówiąc to dziecięcy, rzadki nowotwór powstający najczęściej w jamie brzusznej, w nadnerczach, w klatce piersiowej, przy kręgosłupie oraz w kościach.
Cel zbiórki: zebranie kwoty 20 tyś zł na leczenie onkologiczne w 2024 roku.

29 lutego 2024 roku Mikołaj przyjął w Klinice w NY pierwszą szczepionkę przeciwko wznowie neuroblastomy. Badania kliniczne zakładają w sumie podanie dziesięciu szczepionek. Podczas tego pobytu Miki dostanie jeszcze dwa zastrzyki w odstępie tygodniowym. Podanie szczepionki powoduje duży ból, ale Miki szybko sobie z nim poradził. On ze wszystkim radzi sobie na medal. Ominęły nas także skutki uboczne w postaci m.in. gorączki. Nasz pierwszy pobyt w USA będzie trwał ok 4 tygodni, w tym czasie dostanie pierwsze 3 z 10 zaplanowanych szczepionek. W tym miejscu chciałabym podziękować jeszcze raz wszystkim, którzy nam pomagali, bez Was nie byłoby to możliwe. Historia Mikołaja: u maluszka zdiagnozowano neuroblastomę – poważny nowotwór. NEUROBLASTOMA – Inaczej mówiąc to dziecięcy, rzadki nowotwór powstający najczęściej w jamie brzusznej, oraz w nadnerczach, ale także w klatce piersiowej, przy kręgosłupie oraz w kościach. Zazwyczaj poprawnie diagnozowany jest u dzieci, które mają około 2 lata, ale jest możliwe wcześniejsze wykrycie, dzięki czemu ryzyko poważnych konsekwencji jest mniejsze. Choroba nieznacznie częściej dotyka chłopców niż dziewczynki. Do wszystkiego człowiek może się przyzwyczaić. Tak często się mówi, ale to nie jest prawda. Krzyk Twojego Maleństwa, ból i przerażenie, które widzisz w pięknych dziecięcych oczach łamie Ci serce na milion kawałków, za każdym razem. I nie ma znaczenia, czy to pierwszy tydzień leczenia onkologicznego, czy ósmy miesiąc. Nasza walka zaczęła się w październiku 2022, gdy trafiliśmy z naszym, niespełna dwuletnim synkiem Mikołajem do szpitala. Badania krwi wykazały anemię co nas bardzo zaskoczyło, ale wtedy jeszcze nie przypuszczaliśmy, że następnego dnia usłyszymy, że nasz Maluch ma gigantycznego guza w brzuchu. Maleńki chłopiec trafił od razu na oddział onkologiczny. Niestety często już w momencie diagnozy stwierdzone są już liczne przerzuty do węzłów chłonnych, wątroby, kości, skóry, szpiku, płuc i mózgu. W kolejnych tygodniach stan Mikołaja dramatycznie się pogorszył. Kilkakrotnie wracał na OIOM, by chirurdzy mogli usuwać pojawiające się krwawienia i odsączyć płyn z płuc, tak, aby mógł samodzielnie oddychać. Tylko w pierwszej fazie leczenia miał trzy zabiegi chirurgiczne, sepsę, osiem cykli chemioterapii, krew i jej składniki przetaczane tyle razy, że przestaliśmy liczyć, tak samo jak litanii antybiotyków, pobrań krwi, zastrzyków i badań. Leki przeciwbólowe nie dawały rady przezwyciężyć bólu, tak, że pozostało wlewać w dziesięciokilogramowe ciałko tylko morfinę. Po tym leczeniu, aby dziecko mogło żyć, a choroba nie wznowiła się, Mikołajek potrzebuje otrzymać bardzo drogą szczepionkę. Udało się zebrać środki na szczepionkę w NY, z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz apel i przekazali darowizny. Dzięki temu od lipca 2023 roku wspieramy leczenie Mikołaja, i mamy nadzieję, że nadal będzie maluszek mógł liczyć na naszą pomoc. Naszym największym marzeniem jest JEGO ŻYCIE. Dlatego błagamy, nie pozwólcie na to, by nasz Synek znów cierpiał. Jego droga dopiero się zaczyna. Nie możemy pozwolić, by koszmar powrócił. Wiemy, że co najmniej trzynaścioro dzieci z Polski, które przyjęły szczepionki, mogą cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem, bez wznowy nowotworu. Tego samego chcemy dla naszego Synka, dlatego bardzo prosimy o pomoc. We wrześniu 2023 roku udało się zebrać całą kwotę na leczenie w USA. Leczenie Mikiego w Polsce zakończyło się dokładnie 29 grudnia 2023 roku, badania wyszły pozytywnie, dlatego z czego ogromnie się cieszymy Mikołaj otrzymał już pierwszą z 10 szczepionek w NY.

• przesłać fundusze na leczenie specjalistyczną szczepionką przeciwko wznowie Neuroblastomy IV stopnia (marzec)
  • Przekazać środki finansowe na dalsze leczenie (styczeń)

• przelać środki finansowe na dalsze leczenie walka z Neuroblastomą przeciwko wznowie (grudzień)
  • przekazać kolejne fundusze na leczenie przeciwko wznowie Neuroblastomy w NY (grudzień)