Nadia Rusek

Województwo: Świętokrzyskie
Urodzona : 21.11.2020 rok
Diagnoza: Brak gałki ocznej, guz oczodołu lewego.
Cel zbiórki: dofinansowanie operacji w Klinice w Tübingen, opieki szpitalnej (jeden dzień w klinice to ok. 600 euro!), zakwaterowanie, przejazdy, wizyty kontrolne i leki. Szacowana brakująca kwota to 610 tyś zł.

Nadia Rusek z Kielc urodziła się z jednym okiem. Druga gałka oczna została zniszczona przez nowotwór jeszcze przed jej narodzinami. Szansą dla dziewczynki jest leczenie w klinice w Niemczech, niestety jego koszty przerastają możliwości bliskich dziecka. A czas ucieka.

Chory oczodół wypełnia duży narastający guz powodując wytrzeszcz powieki i asymetrię twarzy. Nadia przeszła biopsję w 5 dobie życia, którą powtórzono miesiąc później. Niestety, wciąż nie wiadomo, czy nowotwór jest łagodny, czy złośliwy. 5 sierpnia odbyła się konsultacja medyczna z zespołem profesorów z Kliniki w Tübingen. Nadia została zakwalifikowana do operacji!! Wdzięczność i radość przepełnia nasze serca. Liczy się każdy dzień zbiórki, każda złotówka. Termin operacji wyznaczono na początek grudnia. To DUŻA i TRUDNA operacja. Początkowo lekarze usuną tylko część guza, aby zachować powiekę. Poddadzą go szczegółowej biopsji, której wynik zadecyduje o dalszym leczeniu. Wierzymy, że nowotwór nie okaże się złośliwy i nasza Nadia szybko wróci do zdrowia. Jeśli powieka będzie mogła być zachowana, nasza Nadusia będzie miała szansę na protezowanie oczka. Jesteśmy pełni wiary i nadziei, że nasza mała dziewczynka wygra tę walkę. Prosimy Was o wsparcie, aby ta operacja mogła dojść do skutku. Koszty są ogromne i przerastają nasze możliwości. Dziękujemy za każdą pomoc. Rodzice Nadii.

• przekazać kolejny przelew pieniężny na usunięcie guza z oczodołu lewego (wrzesień)
  • przesłać przelew pieniężny na usunięcie guza z oczodołu lewego w Klinice w Niemczech (wrzesień)
  • wpłacić kolejne środki na operację w klinice (wrzesień)
  • przekazać kolejne środki na operację oka w klinice w Tübingen (wrzesień)