Olek SacharkoWojewództwo : Podlaskie
Ur. : 25.01.2017 roku
Diagnoza : Mózgowe Porażenie Dziecięce, padaczka lekooporna – zespół Westa
Cel zbiórki : rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt ortopedyczny

Olek urodził się w ciężkiej zamartwicy, po porodzie był reanimowany, nie oddychał. Tlen nie dotarł na czas, a mózg bez tlenu umiera. Właśnie tak się stało – w wyniku silnego niedotlenienia doszło do porażenia mózgowego, z którym przyjdzie żyć Olkowi do samego końca… U chłopca zdiagnozowano padaczkę lekooporną zespół West’a, korowe uszkodzenie wzroku, które objawiało się brakiem koncentracji wzroku na osobach czy przedmiotach, a także wykryto astygmatyzm oraz dalekowidztwo. Oluś ma słabą obręcz barkową, porażenie 4 kończynowe i dość dużą spastykę w rączkach, jest rehabilitowany od piątego miesiąca życia. Chcemy sprawić, by był jak najbardziej samodzielny, by jak najlepiej się rozwijał i stworzyć mu możliwość dogonienia rówieśników, nauczyć podstawowych rzeczy, nie spisywać na straty. “Mamy niesamowite szczęście, bo mamy naszego syneczka. Długa droga była przed nami, aby zdobyć ten nasz największy skarb. Po latach starań i licznych niepowodzeń zaczęliśmy tracić nadzieję, że kiedykolwiek będzie nam dane zostać rodzicami. Jednak stał się cud. Dla nas najpiękniejszy na świecie. W styczniu 2017 roku urodził się nasz syn. Wiedzieliśmy, że Olek może nigdy nie być samodzielny, że nasze życie będzie inne, ale nie zabrało to szczęścia, jakie poczuliśmy, gdy po 4 miesiącach zabieraliśmy go ze szpitala do domu… W jednej chwili płakaliśmy, przerażenie co to będzie w przyszłości, a jednocześnie cieszyliśmy się, że wreszcie samodzielnie uda się coś zrobić… – mówi z troską tata.

Olek jeszcze samodzielnie nie siedzi, główka opada do dołu i ma osłabioną obręcz barkową, ale są duże szanse, że po terapii ich usiądzie samodzielnie, poprawi się motoryka i może wkrótce postawi swój pierwszy krok. Jest tylko jeden problem. Pieniądze, a raczej ich brak. Rehabilitacja pochłania ogromną część ich budżetu. Obecnie Olek lepiej widzi, poprawiło się napięcie mięśni, rozwinął się emocjonalnie i okazuje pełną gamę emocji, jest bardziej kontaktowy oraz zmniejszyły się ataki padaczki.

" Synek urodził się w ciężkiej zamartwicy, po porodzie był reanimowany, nie oddychał. Tlen nie dotarł na czas, a mózg bez tlenu umiera. Właśnie tak się stało – w wyniku silnego niedotlenienia, doszło do porażenia mózgowego, z którym przyjdzie żyć Olkowi do samego końca. Jednak my nie poddajemy się i Olek cały czas jest rehabilitowany, ciągle szukamy nowych rozwiązań i możliwości, aby pomóc synkowi. Chcemy sprawić, by był jak najbardziej samodzielny, by jak najlepiej się rozwijał i stworzyć mu możliwość dogonienia rówieśników, nauczyć podstawowych rzeczy, nie spisywać na straty.
Walka jest trudna, bo u Olusia, nieco później zdiagnozowano padaczkę lekooporną – Zespół Westa, korowe uszkodzenie wzroku, astygmatyzm i dalekowidztwo. Naszym celem jest osiągnięcie poprawy w napięciu mięśni obręczy barkowej, aby Oluś mógł stabilnie trzymać głowę i dał radę samodzielnie siedzieć – ułatwiłoby to nam codzienną opiekę nad synem, czynności takie jak karmienie czy toaleta. Chcemy również usprawnić chwytność rąk, a także docelowo – by Olek stał na własnych nóżkach. Młody organizm jeszcze się kształtuje i dlatego chcemy dać mu oręż w walce o swoją przyszłość – o samodzielność i funkcjonowanie w społeczeństwie. " Na początku stycznia 2019 roku udało się dzięki zbiórce wysłać Olusia do Bangkoku na przeszczep komórek macierzystych , niedawno na delfinoterapię, a obecnie na kolejny przeszczep do Bangkoku.

Do tej pory udało się:

  Rok 2020:
 • przekazać z okazji urodzin zabawki, kosmetyki, artykuły spożywcze kubeczki ceramicze itd. (styczeń)


 • Rok 2019:
 • wpłacić środki finansowe na opłacenie terapii Neurotaktylnej w Bydgoszczy (grudzień)
 • przekazać kolejne fundusze na zakup wózka, siedziska i pionizatora (październik)
 • przekazać część środków na zakup wózka, siedziska i pionizatora (październik)
 • przekazać paczkę urodzinową z zabawkami, syropkami odpornościowymi, art. higienicznymi, art. spożywczymi, książkami, słodyczami (styczeń)

 • Rok 2018:
 • przekazać paczkę mikołajkowo – świąteczną z artykułami spożywczymi, kosmetykami, środkami czystości, ubraniami, kosmetykami, zabawkami, słodyczami, książeczkami (grudzień )
 • przekazać środki finansowe na leczenie terapią komórkami macierzystymi (listopad)
 • przekazać fundusze na leczenie terapią komórkami macierzystymi (październik)

NASI PRZYJACIELE

adamigo altaro auchan bakalland belibe candy derform dminarius domartstyl etg goracypotok hama herbsland iks invest italian lajkonik linex loma makadamia metalexport piatnik romis sadvit skrzat sonko spin stentor tactic tbm tygryski vobro wiper zalesie-mazury deichmann mattel tulzo galan humana MR Bogdanka hamana eseo

Copyright © 2020 FUNDACJA-KONICZYNKA.PL . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizcja: M.P