Oliwia Kaczmarek

Województwo: Dolnośląskie
Urodzona: 09.08.2018 rok
Diagnoza: MPD Czterokończynowe postać spastyczna, ograniczenie pola widzenia po retinopatii 3 stopnia i operacji oczu, korowe zaburzenia widzenia CVI spowodowane uszkodzeniem kory wzrokowej w mózgu, wodogłowie, dysplazję oskrzelowo-płucną oraz zaburzenia integracji sensorycznej, opóźnienie rozwoju mowy i problemy neurologopedyczne, trudności w zakresie komunikacji społecznej.
Cel zbiórki: zebranie kwoty 13 tyś zł na kwietniowy turnus, który obejmie: zajęcia w lokomacie, Terapie widzenia, 2,5 godziny dziennie fizjoterapii z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów i kombinezonów, Terapię ręki, Terapię integracji sensorycznej, Terapię w wodzie metodą hallwick.

Minęło kilka miesięcy od operacji Oliwki. Pracujemy intensywnie nad siłą jej mięśni, niekiedy nawet po 3 godziny dziennie, Niestety to wciąż za mało. Potrzebujemy turnusów rehabilitacyjnych, bardzo specjalistycznych z wykorzystaniem lokomatu i innych urządzeń wspomagających. To jednak wiąże się z tym ogromnymi kosztami, dlatego znów musimy prosić Was o wsparcie. Tym samym, dziękujemy za Waszą dotychczasową pomoc! Wierzymy z całego serca, że dobro, które nam wysyłacie - wróci do Was z podwójną siłą. Historia Oliwki: Oliwka ma 5,5 roku i walczy o sprawność. Urodziła się w 28 tyg. ciąży, w ciężkiej zamartwicy i niedotlenieniu, czego skutkiem były wylewy krwi do mózgu 4 stopnia, które znacznie i nieodwracalnie uszkodziły mózg Olisi. Oli choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, nie chodzi i nie chwyta prawą rączką. Wykazuje też cechy korowego zaburzenia widzenia i ma ograniczone pole widzenia po retinopatii i przebytej laseroterapii zaraz po urodzeniu. We wrześniu 2023 roku Oliwka przeszła operację selektywnej rizotomii grzbietowej, która była bardzo ważnym etapem w życiu Oliwki, gdyż pozbawiła ją spastyczności, która stała na drodze do zdobywania nowych umiejętności. Niestety wszystko na swoją cenę i ubocznym skutkiem tej operacji jest ogólne osłabienie mięśni, którym spastyczność utrudniała prawidłowy wzrost i aktywność. Przed nami kolejne ogromne wyzwanie fizyczne, psychiczne i finansowe. Oliwka musi ćwiczyć jeszcze więcej, żeby od nowa nauczyć się prawidłowo czworakować, siedzieć, wstawać stabilizować w pozycji stojącej oraz aktywizować ciało do prawidłowego wzorca chodu. Oprócz tradycyjnej fizjoterapii metodami Vojty, Ndt Bobath i Medek czekają ją długie godziny ćwiczeń w specjalistycznym oprzyrządowaniu z użyciem elektrostymulatorów, lokomatów i platformy wibracyjnej. Ogromne koszty terapii zwalają z nóg. Dlatego każda pomoc od was jest niezwykle cenna. Chciałam też zwrócić waszą uwagę na to, że praca nad ciałem to też praca nad głową. Oliwka już kilka razy z płaczem i głębokim smutkiem powiedziała „Mamusiu ja chyba już nigdy nie będę chodzić”. Więc my rodzice ze wsparciem terapeutów wykonujemy codziennie ogromną pracę nad motywacją i pewnością siebie, bo zwątpienie i lęk ciągle czai się za progiem. To ciężka praca ale przynosi wspaniałe efekty. Dziękujemy każdemu, kto nas wspiera i zechce wesprzeć.

Rok 2023:
  • przekazać fundusze na dalsze leczenie pooperacyjne na rdzeniu kręgowym w Stanach Zjednoczonych (czerwiec)
  • przekazać fundusze na dalsze leczenie pooperacyjne na rdzeniu kręgowym w Stanach Zjednoczonych (maj)
  • przekazać kolejną transzę funduszy na operację neurochirurgiczną na rdzeniu kręgowym w Stanach Zjednoczonych (kwiecień)
  • wpłacić kolejną transzę funduszy na operację neurochirurgiczną rdzenia kręgowego w Stanach Zjednoczonych (kwiecień)
  • przekazać kolejną transzę funduszy na operację neurochirurgiczną na rdzeniu kręgowym w Stanach Zjednoczonych (marzec)
  • przekazać część funduszy na operację neurochirurgiczną na rdzeniu kręgowym w Stanach Zjednoczonych (luty)