SP ZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie
przy ul. Truchana 7

Województwo : Chorzów, Śląsk
Cel zbiórki: od 14.07.2022 trwa zbiórka na zakup aparatu do znieczulenia, do wykorzystania na Bloku Operacyjnym na Truchana 7 w Chorzowie. W ramach funkcjonowania Bloku Operacyjnego zabiegom poddawane są dzieci z Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Brakująca kwota do zakupu aparatu to około 91.000 zł.

W wyniku reformy Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii Dziecięcej zostało połączone z Zespołem Szpitali w Chorzowie przy ul. Strzelców Bytomskich. Centrum przyjmuje pacjentów z różnych rejonów kraju, posiada również lądowisko. Jest jedną z największych jednostek dziecięcych w kraju, oferuje opiekę m.in na oddziale: Hematologii i Onkologii Dziecięcej, chirurgii dziecięcej, małoinwazyjnej dla dzieci, niemowlęcym i patologii noworodka, otolaryngologii, alergologii i immunologii, neurologii, nefrologii, intensywnej terapii, ortopedii i reumatologii, okulistyki, ośrodek terapii hiperbarycznej oraz szpitalny oddział ratunkowy, dysponujący lądowiskiem dla helikopterów.
Nebulizacja – rodzaj zabiegu medycznego. Polega na podawaniu pacjentowi płynnych leków w postaci rozpylonej mgiełki (aerozolu) metodą inhalacji poprzez usta, rurkę intubacyjną lub przez otwór tracheotomijny - bezpośrednio do układu oddechowego. Służy do tego inhalator do nebulizacji. Zaletą stosowania tej metody jest przyspieszenie działania leku oraz zmniejszenie wielkości dawki podawanego leku, co pozwala ograniczać możliwe niekorzystne efekty uboczne terapii. Z nebulizacji może korzystać każdy we własnym domu, niezależnie od wieku (zabieg nie wymaga koordynacji wdechowej). Sprawdza się zarówno przy podawaniu leków (np. w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, mukowiscydozie), jak i w leczeniu przeziębień (inhalacje z soli fizjologicznej). Nebulizatory rozpylają lek do postaci aerozolu zawierającego krople o odpowiedniej wielkości, zależnej od zastosowanej w nim dyszy rozpylającej. Środkiem do rozpylania leku za pomocą nebulizatora jest sprężone powietrze lub sprężony, czysty tlen. O wynikach akcji poinformujemy po jej zakończeniu.

Rok 2023:
  • przekazać kolejną transzę środków pieniężnych na zakup sprzętu medycznego do usypiania dzieci na oddziały pediatryczne (maj)
  • przekazać kolejną transzę środków pieniężnych na zakup sprzętu medycznego do usypiania dzieci na oddziały pediatryczne (marzec)
  • przekazać kolejną transzę środków pieniężnych na zakup sprzętu medycznego do usypiania dzieci na oddziały pediatryczne (styczeń)

• Rok 2022:
  • przekazać kolejną transzę środków pieniężnych na zakup sprzętu medycznego do usypiania dzieci na oddziały pediatryczne (listopad)
  • przekazać kolejną transzę środków pieniężnych na zakup sprzętu medycznego do usypiania dzieci na oddziały pediatryczne dla Onkologicznego Centrum Medycznego w Chorzowie (wrzesień)
  • Przekazać kolejną transzę środków pieniężnych na zakup sprzętu medycznego do usypiania dzieci na oddziały pediatryczne dla Onkologicznego Centrum Medycznego w Chorzowie (wrzesień)
  • przekazać kolejną transzę środków pieniężnych na zakup sprzętu medycznego do usypiania dzieci na oddziały pediatryczne dla Onkologicznego Centrum Medycznego w Chorzowie (sierpień)
  • zakupić 10 ciśnieniomerzy, termometry, lampę punktową halogenową, materac odleżynowy (marzec)

• Rok 2021:
  • zakupić elektrokardiograf EKG (grudzień)